شستن خودرو تنها با 4 سطل آب

شستن خودرو تنها با 4 سطل آب نت واش: امروز با این مطلب آموزشی می خواهیم روش صحیح شستشوی اتومبیل با ۴ سطل آب را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.


همانطور هم كه دوستان می دونن هركسی به پاكیزگی علاقه داره و همیشه سعی می كنیم ماشینمان هم پاكیزه باشد. اما به دلیل اینكه در اكثر كشورمان جو ثابتی وجود ندارد شستشوی اتومبیل كار بیهوده ای است و در كوتاه مدت شاهد كثیفی دوباره اتومبیل خود خواهیم شد.
 
گام اول :
سعی كنید وقتی كه برای شستن اتومبیل اختصاص می دهید صبح زود باشد یا عصر .چون با این كار آب زیادی بخار نخواهد شد و نیاز بیشتر به آب هم نخواهد بود و در صورتی هم كه قصد دارید در ساعات گرم روز اتومبیلتان را بشویید می توانید اتومبیلتان را در سایه پارك كنید.
همچنین در صورت امكان بهتر است اتومبیلتان را نزدیك چمن پارك كنید كه آب مصرفیتان وارد چمن شود . با این كار با یك تیر دو نشان می زنید هم تمیزی اتومبیل هم آبیاری چمن.
 
گام دوم :
سطل اول آب را پر كنید و یك قوطی كوچك مثل لیوان یك بار مصرف یا قوطی بستنی را داخل آن بندازید .سپس اسفنج را داخل آب خیس كرده و دور تا دور اتومبلتان از بالا به پایین بكشید با این كار گردو غبار موجود رو اتومبیل تمیز خواهد شد .مكان هایی هم كه كثیفی بیشتر است اسفنج را چند بار بكشید . توجه كنید كه در این مرحله مواد شوینده به آب اضافه نكنید.
 
گام سوم :
در این مرحله آبی را كه در سطل باقی مانده روی اتومبیلتان خالی كنید در این مرحله اتومبیلتان نیمه تمیز شده. و تا كنون فقط یك سطل آب مصرف كرده اید . نگران نباشید فعلا ۳ سطل هم آب داریم.
 
گام چهارم :
در گام چهارم سطل دوم آب را بیاورید و مقداری از آب سطل دوم را در داخل قوطی كوچكی كه در مرحله قبل اشاره كردم بریزید و در داخل آن قوطی كوپك هم دو قاشق سوپ خوری مواد شوینده بریزید.توجه كنید كه زیاد مواد شوینده نریزید چون به آب بیشتری برای تمیز كردن آن لازم است. و همچنین بهتر است از مواد شوینده حافظ محیط زیست استفاده كنید كه به چمن ها و درختانتان آسیب نزند.
 
گام پنجم :
با كفی كه در قوطی كوچك درست كرده اید كم كم روی اسفنج بریزید و از بالا به پایین اتومبیل خود را تمیز كنید جاهایی كه لكه وجود دارد را در این مرحله تمیز كنید. سپس كه كفی كه درست كرده بودید تمام شد بار دیگر به آن آب اضافه كنید و دوباره روی اتومبیل تان بكشید.
 
گام ششم :
در این مرحله با آبی كه در سطل دوم دارید با اسفنج اتومبلتان را از بالا به پایین بشورید طوری كه دیگر لكه یا كثیفی روی اتومبیلتان نماند . در صورتی كه این مرحله را به صورت دقیق انجام دهید نیمی از آبتان اضافه خواهد ماند.
 
گام هفتم :در این مرحله اسفنجتان را داخل آب سطل سوم تمیز بشورید و آن را كنار بگزارید. سپس آب سطل سوم را داخل آفتابه بریزید و آن را دور تا دور ماشینتان از بالا به پایین آبكشی كنید. در این مرحله اتومبلتان عاری از هرنوع آلودگی و كف خواهد بود
 
گام هشتم :در این مرحله آب سطل آخر یا چهارم را هم داخل آفتابه بریزید و با دقت آب را از بالا به طرف پایین بریزید سپس بلافاصله بعد از اتمام آب سطل چهارم اتومبیلتان را با دستمال مخصوص و تمیز خشك كنید. و در صورتی كه مایل بودید می توانید پولیش بزنید.
 
چند نكته مهم :
اول اینكه در صورتی كه اینكار را چندین بار امتحان كنید بسیار حرفه ای خواهید شد و این مراحل را كمتر از ۵ دقیقه انجام خواهید داد و نتیجه ی كارتان هم نسبت به دفعات اول بسیار بهتر خواهد شد
نكته دوم اینكه شستشوی اتومبیل را به كودكان نسپارید چون كودكان آب بازی را دوست دارند و از آب بیشتری برای شست شو استفاده می كنند.
نكته سوم هم به جای سطل آب از شینگ هایی كه قابلیت قطع و وصل آب را دارند استفاده كنید. چون شیلنگ های معمولی وقت بیشتری نیاز دارد تا آب را منترل كرد و آب بیشتری به هدر خواهد رفت.
1396/04/21
00:11:35
5.0 / 5
6187
تگهای خبر: شستن خودرو , ماشین , نظافت , آب
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است