عامل مرگ عقاب و سارگپه های فارس بازداشت شد

عامل مرگ عقاب و سارگپه های فارس بازداشت شد نت واش: شیراز- مدیركل محیط زیست استان فارس ضمن اشاره به حادثه تلفات ۳۰بهله سارگپه و عقاب صحرایی اظهار داشت: واحد مرغداری متخلف در استان فارس شناسایی و مالك آن دستگیر شد.به گزارش نت واش به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست فارس، بامداد روز سه شنبه ۸ آبان خبر تلفات گروهی سارگپه و عقاب های گردنه غنیمی سروستان استان فارس در شبكه های مجازی منتشر گردید و خیلی از فعالان محیط زیست را نگران كرد. در این خبر آمده بود حدود ۳۰ بهله عقاب بر اثر مصرف لاشه مرغ های تلف شده حاشیه جاده سروستان جان خویش را از دست دادند.
بر همین اساس سعید محمودی با اشاره به جزئیات این خبر اظهار نمود: این حادثه به علت مصرف مرغ های آلوده و بیمار اتفاق افتاده چونكه یك واحد مرغداری تعدادی مرغ آلوده را در راه جاده سروستان رها كرده بود كه هنوز نمی دانیم لاشه مرغ ها به سموم آلوده بوده یا آن ها را به علت بیماری از مرغداری خارج كرده بودند بر همین مبنا باید تا اعلام نتیجه نهایی دامپزشكی منتظر بمانیم.
مدیركل محیط زیست استان فارس در مورد آخرین وضعیت و تعداد عقاب های تلف شده اظهار داشت: با عنایت به اینكه عقاب ها به صورت اجتماعی و گروهی زندگی می كنند و عمدتاً لاشه خوار هستند همگی از این مرغ های آلوده تغذیه كرده بودند.
وی با اشاره به اینكه در این حادثه ۳۵عقاب مسموم شده بود، اضافه كرد: ۲۷عقاب تلف شدند و سایر عقاب های مسموم هم در كلینیك محیط زیست استان فارس تحت درمان هستند و تعدادی از آنها هم رهاسازی شدند.
به گفته محمودی، برای پیشگیری از بروز تلفات دیگر در حیات وحش استان، لاشه مرغ های مسموم از جانب محیط زیست استان سوزانده و دفن شدند تا سایر جانوران از آن استفاده نكنند.
مدیركل محیط زیست استان فارس خاطرنشان كرد: هم اكنون لاشه تعدادی از مرغ های آلوده هم از جانب دامپزشكی تحت ارزیابی و بررسی قرار گرفته است تا نتیجه آزمایشات كالبدشكافی و سم شناسیرا اعلام كنند.
این مقام مسئول در محیط زیست استان فارس از شناسایی واحد مرغداری متخلف در استان فارس اطلاع داد و اظهار داشت: بامداد امروز مسئول این مرغداری كه مبادرت به رهاسازی مرغ های آلوده در اطراف جاده كرده بود شناسایی و بازداشت شد.
براساس این گزارش، علت اصلی تلفات عقاب ها رهاسازی لاشه آلوده مرغ های گوشتی در حاشیه جاده سروستان گزارش شد و باید تا اعلام نهایی نظر كارشناسی شبكه بهداشت، و دامپزشكی منتظر ماند و مراجع قضایی هم بعد از دستگیری فرد متخلف علت و انگیزه این فرد را از رهاسازی مرغ های آلوده در فضای باز مشخص كنند.

1397/08/11
00:42:21
5.0 / 5
4424
تگهای خبر: آب , بهداشت , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است