مدیركل محیط زیست فارس:

منطقه بهرام گور فارس خط قرمز محیط زیست كشور است

منطقه بهرام گور فارس خط قرمز محیط زیست كشور است نت واش: شیراز- مدیر كل حفاظت محیط زیست استان فارس منطقه بهرام گور فارس را خط قرمز سازمان حفاظت محیط زیست كشور دانست.به گزارش نت واش به نقل از مهر، سعید محمودی در جمع اعضای سمنهای مردم نهاد محیط زیستی و در نشست ماهانه تشكلهای مردم نهاد، یكی از نشانه های مثبت و پرارزش حركت مدنی در كشور را حضور اعضای تشكلهای مردم نهاد در ارگانهای دولتی و به نقد كشیدن عملكرد ارگانها توسط این اعضا دانست و این حركت را جلوه ای از تولید فضای آزاد نقد در كشور برشمرد و با اشاره به ایجاد آتش سوزی های اخیر در اروپا، كالیفرنیا و خشكسالی در استرالیا و....گفت: اوضاع و احوال محیط زیست در دنیا بد پیش می رود و جهان با بحران محیط زیست مواجه می باشد.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان فارس انجام طرحهای ارزیابی محیط زیست را بسیار مهم دانست و یكی از اصول مهم در ارزیابی را مسئولیت اجتماعی و اقتصادی بیان و بر انجام طرحهای ارزیابی تاكید نمود.
وی در پاسخ به سوال سمنها در مورد فیلترینگ پالایشگاه اظهار داشت: هم اكنون فیلترینگ پالایشگاه بر مبنای كنترل محوری و به صورت جدی پیگیری میشود. پالایشگاه گازسوز است و فیلتراسیون انجام میشوداما مساله آب پالایشگاه بسیار مهم می باشد در حالیكه متولی آب وزارت نیرو است و باید منابع آبی پالایشگاه را تامین كنند.
محمودی عنوان كرد: شجاعت مدبرانه در محیط زیست حاشیه رفتن و فاصله گرفتن از رویداد ها نیست بلكه تصمیم گیری بر مبنای علم روز است،
وی در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی اظهار داشت: در حالیكه در فصل گرم تابستان قرار داریم خوشبختانه نسبت به سالهای قبل شاهد كاهش آتش سوزی در مناطق هستیم و آتش سوزیهای اندكی كه داشته ایم خوشبختانه با سرعت عمل یگان اطفا و كنترل شدند.
ر محمودی تصریح كرد: منطقه بهرام گور در فارس خط قرمز سازمان حفاظت محیط زیست كشور است و هم اكنون طبق مصوبه هیات وزیران هیچ گونه بهره برداری معدنی در این منطقه صورت نمی گیرد.

1397/05/21
14:33:26
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است