انشعاب های آب غیرمجاز كشور مجاز می شوند

انشعاب های آب غیرمجاز كشور مجاز می شوند نت واش: معاون راهبردی و نظارت بهره برداری شركت آب و فاضلاب كشور اظهار داشت: بر مبنای قانونی كه مجلس تصویب كرده، افرادی كه انشعاب غیرمجاز دارند، می توانند با رجوع به شركت های آب و فاضلاب بنابر ضوابطی نسبت به مجاز كردن انشعاب خود اقدام كنند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، شاهین پاكروح امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی آب در نشستی خبری با اشاره به اینكه نزدیك ۳۰۰ هزار انشعاب غیرمجاز در كشور وجود دارد، اظهار نمود: به طور كلی ۲۳ میلیون انشعاب مجاز در كشور داریم كه تعداد انشعاب های غیرمجاز در قیاس با انشعابات مجاز بسیار ناچیز است.

وی ادامه داد: مشتركان می توانند با پرداخت آب بها و رعایت قوانینی نسبت به مجاز كردن انشعاب خود اقدام كنند. حتی مشتركانی كه پروانه نداشته باشند، به صورت موقت برای آنها تفاهم نامه انشعاب مجاز صادر می گردد.

معاون راهبردی و نظارت بهره برداری شركت آب و فاضلاب كشور با اشاره به اینكه سهم ما در كشور در مصارف آب شرب معادل ۷ درصد است، بیان كرد: در مبحث تامین آب شرب شهرها و روستاها به لحاظ كمی دغدغه ای نداریم و حتی اگر بعضی از طرح ها به بهره برداری برسد، می توانیم به راحتی آب را به تمام بخش های كشور برسانیم اما باید به این مسئله توجه كرد كه برای اجرایی كردن این امر ملاحظاتی در كشور وجود دارد.

پاكرو در مورد وضعیت كیفیت آب شرب هم اظهار داشت: برای پایداری كیفیت آب تهران اقدامات متعددی انجام شده و با عنایت به این كه بخش عمده ای از آب تهران، از آب های سطحی تامین می شود، می توان گفت كه وضعیت كیفیت آب تهران شرایط مناسبی دارد.

وی ادامه داد: به منظور پایدارسازی كیفیت آب تهران در داخل شبكه با اجرای پروژه هایی نسبت به اصلاح شبكه برای توزیع آب یكنواخت در تمام مناطق تهران اقداماتی را انجام داده ایم تا تمام مناطق از آب با كیفیت یكسان بهره مند شوند.

معاون راهبردی و نظارت بهره برداری شركت آب و فاضلاب كشور در مورد فرسودگی شبكه های توزیع اظهار داشت: فرسودگی شبكه می تواند اختلالاتی را در كیفیت آب تولید كند اما تمام هدف ما این است كه با اجرای برنامه هایی این اختلالات را به صفر برسانیم و برای این منظور در شبكه های آب سنسورهای كمی و كیفی وضع كرده ایم.

پاكروح با اشاره به سال آبی ۹۶ و ۹۵ تصریح كرد: هم اكنون بخش قابل توجهی از كشور در اقلیم گرم و خشك قرار دارد كه مسئله خشكسالی هم در این میان مشكلاتی را برای تامین آب به وجود آورده است.

به گفته وی، ما در مبحث خشكسالی با دو پدیده روبرو هستیم چون كه سال قبل میزان بارندگی ها به ۲۳۰ میلی متر كاهش یافت كه این مسئله مبین كاهش سه درصدی در بلند مدت و كاهش پنج درصدی نسبت به سال قبل است.

معاون راهبردی و نظارت بهره برداری شركت آب و فاضلاب كشور با اشاره به اینكه در شش حوزه اصلی كشور بارندگی به صورت متفاوت می بارد، اظهار داشت: سال قبل وضعیت بارندگی در دو حوزه مناسب و در چهار حوزه دیگر با كاهش ۲۸ تا ۳۰ درصدی روبرو بود.

پاكروح سرانه آب در كشور را ۱۳۰۰ مترمكعب برای هر نفر در سال دانست و اضافه كرد: در ایران دیگر با پدیده ای به نام خشكسالی روبرو نیستیم چون كه خشكسالی به عنوان یك واقعیت در كشور نهادینه شده است. بنابراین برای كاهش تنش آبی و به حداقل رساندن این مسئله نیازمند اجرای كارهای سخت افزاری و نرم افزاری متعددی هستیم. 

1396/07/24
20:09:16
5.0 / 5
6072
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است