هپكویی ها دوباره تجمع كردند

فرماندار اراك: سهامدار هپكو استعفا كرد

فرماندار اراك: سهامدار هپكو استعفا كرد نت واش: كارگران معترض شركت هپكو اراك بامداد امروز در مقابل این شركت تجمع كردند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، كارگران معترض شركت هپكو اراك هفته گذشته مسیر راه آهن شمال-جنوب را به نشانه اعتراض به عدم تحقق مطالباتشان به مدت سه روز بسته بودند اما به دنبال گفتگوی استاندار و دیگر مسئولان استان با این كارگران در نهایت دقایقی محل را ترك كردند و خط باز شد.
كارگران با صدور بیانیه ای تا روز دوشنبه(امروز) به مسئولان برای به سرانجام رسیدن مبحث اعتراضاتشان فرصت دادند و امروز برای پیگیری مطالباتشان در مقابل شركت تجمع كرده اند.
حسین بختیاری، فرماندار اراك با حضور در جمع كارگران معترض با تاكید بر ضرورت حفظ تمامی واحدهای صنعتی اراك اظهار داشت: از روز یكشنبه گذشته تا امروز پیگیر مطالبات كارگران بوده ایم و در جلسه ای كه با حضور مدیركل صنعت و معدن استان و مسئولان كشوری در تهران برگزار شد، تصمیمات خوبی گرفته شد.
وی با اشاره به پیگیری های استاندار مركزی و دیگر مسئولان استان در این خصوص، به مطالبات كارگران همچون در مورد تغییر سهامدار اشاره نمود و اضافه كرد: در پیگیری این مهم با رییس سازمان خصوصی سازی، خواسته كارگران منتقل و عنوان شد كه سهامدار موجود توانایی اداره این شركت را ندارد چون كه اولا اعتباری به شركت وارد نكرده است در حالیكه جهت راه اندازی هپكو نیاز است ابتدا حدود 100 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات و مواد اولیه و پرداخت حقوق در این شركت هزینه شود كه وی این اعتبار را به همراه نداشت و تنها بدهی های هپكو را قبول كرده بود.
وی اضافه كرد: از طرفی سهامدار تیم كاری هم نداشت در حالیكه برطرف شدن مشكلات هپكو نیازمند تیم تخصصی قوی و كارشناس است تا تصمیم های كارشناسی و قابل اجرایی عرضه شود و سومین مورد اینكه وی برنامه كاری هم در مورد راه اندازی عرضه نداد و مدعی بود كه امنیت وی جهت حضور در هپكو تامین نشده كه در این راستا هم به وی اعلام كردم كه تضمین امنیت وی برای كار در این شركت توسط بنده تضمین می گردد ولی باوجود تامین امنیت و همكاری كارگران در این خصوص وی بازهم كاری نكرد چراكه برنامه ای نداشت.
بختیاری اظهار داشت: برپایه دفاعیات ما در بحث سهامدار هپكو در نهایت تصمیم بر این شد كه وی از مقام خود استعفا دهد كه اینكار انجام شد و خصوصی سازی رسما استفعا را پذیرفت و این مهم رسما اطلاع رسانی انجام شد. در واقع بركناری سهامدار كه مطالبه كاركنان این شركت بود اجرایی شد.
وی در مورد دیگر پیگیری های انجام شده اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی بعنوان نماینده دولت برای تشكیل هیات مدیره و انتخاب مدیرعامل ورود پیدا خواهد نمود و امروز عصر در جلسه ای در تهران با حضور وزرای مربوطه و استاندار مركزی در مورد تولید هیات مدیره و مدیریت این واحد صنعتی بحث و بررسی خواهد شد و در واقع مدیریت این واحد صنعتی با این هیات مدیره ای است كه همه در تشكیل آن به طریقی نظر می دهند.
بختیاری اظهار داشت: براین اساس، تصمیم گیرنده برای این واحد صنعتی فرد نیست بلكه هیات مدیره ای است كه دولت در تشكیل آن نظر می دهد و تاكید كرده ایم كه كسانی در این هیات مدیره باشند كه توان كار داشته باشند، در محل حضور پیدا كنند، تنها به حضور در دفتر مركزی و استفاده از مزایای این مهم اكتفا نكنند. در واقع از این پس تمام تصمیماتی كه برای هپكو گرفته می گردد توسط هیات مدیره و مدیرعاملی است كه مسئولان استانی و كشوری در تعیین آن نقش داشته اند و با اینكار نگرانی كارگران درمورد سهامدار بعدی برطرف می گردد. هیات مدیره كاری به سهامدار اصلی ندارد و برپایه اختیارات كه از سوی قانون دریافت كرده برای چرخش چرخ واحد و احیای آن برنامه ریزی و اجرا می كند.
وی در مورد بدهی های این شركت هم اظهار داشت: در هیات دولت مصوب شده كه از ابتدای امسال به بدهی های بانكی شركت هیچ جریمه ای تعلق نگیرد و دولت آنرا پرداخت می كند براین اساس چیزی به بدهی های شركت اضافه نمی گردد و هیات دولت این آمادگی را دارد كه پس از این دوسال برای سه سال دیگر اگر شرایط مناسب باشد این مهم را تمدید كند.
به قول وی، مبلغ 90 میلیارد تومان تسهیلات هم تصویب شده كه در اختیار هیات مدیره جدید قرار بگیرد تا هیات مدیره بتواند خرید تجهیزات و مواد اولیه و پرداخت حقوق را به انجام برساند. همینطور امروز استاندار در تهران حاضر می گردد و مبحث هیات مدیره را با حضور وزرا پیگیری می كند.1397/02/31
16:08:40
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است