احیاء گوزن زرد ایرانی در پارك های ملی دز و كرخه اولویت است

احیاء گوزن زرد ایرانی در پارك های ملی دز و كرخه اولویت است نت واش: معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در جریان بازدید از پارك های ملی دز و كرخه، اظهار داشت: احیای گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی خود از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است.به گزارش نت واش به نقل از اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان، حمید ظهرابی معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از پارك ملی دز و كرخه در خوزستان، اظهار داشت: احیای گوزن زرد ایرانی در زیستگاه اصلی خود از اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است.
وی، هدف از این بازدید را بررسی زیستگاه گوزن زرد ایرانی اعلام نمود و اضافه كرد: در این بازدید، مناطق مستعد به لحاظ گونه، پوشش گیاهی و دسترسی به منابع آب بعنوان مهم ترین پارامترهای احیای مجدد گوزن زرد ایرانی مورد بررسی قرار گرفت.
ظهرابی تصریح كرد: شرایط مناسب در جنگل های دز و كرخه بعنوان زیستگاه اصلی برای احیای مجدد گونه گوزن زرد ایرانی، اجرای این پروژه را امكان پذیر می كند.
وی درباره دیدار خود با جوامع محلی هم اظهار داشت: مشاركت مردم در اجرای چنین برنامه هایی، منجر به تقویت بسترسازی و توسعه رویدادهای بزرگی همچون احیای مجدد گوزن زرد در منطقه می گردد.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: تلاش خواهیم كرد تا اعتبارات این پروژه را از محل اعتبارات ملی كه در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق توسعه ملی برای احیای بیابان ها و جلوگیری از تخریب زیستگاه ها قراردارد، تامین نماییم.
وی با اشاره به اینكه برای اجرای این پروژه دستورات لازم از جانب سازمان حفاظت محیط زیست صادر و هماهنگی با دفاتر حیات وحش و شكار و صید به عمل آمده و مجوزهای لازم برای احیای این گونه در استان صادر گردیده است، ابراز امیدواری كرد: با اجرای این پروژه ها علاوه بر جلوگیری از تخریب مناطق و رفع تهدید هایی همچون حریق، بتوانیم زیستگاه های با ارزش را دوباره احیا نماییم.
معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: عملیات حصاركشی و غنی سازی مناطق مرتع، همینطور آبرسانی و مقابله با بیماری های بومی موجود در منطقه باید پیش از انتقال صورت پذیرد.
این مقام مسئول یادآوری كرد: درمورد انتقال گوزن زرد به استان خوزستان، به پنج سایت كشور اعلام شده تا در این زمینه همكاری لازم را با استان خوزستان به عمل آورند تا این گوزن ها در زیستگاه اصلی خود كه همان جنگل های دز وكرخه است احیا شود.
ظهرابی اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست برای احیای گونه های چون گوزن در زیستگاه اصلی خود تلاش خواهد نمود.

1397/02/28
15:17:45
5.0 / 5
4836
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است