خودروی خود را با كمترین میزان آب بشویید

خودروی خود را با كمترین میزان آب بشویید نت واش: اگر می خواهید خودروی خود را با مصرف كمترین میزان آب بشویید خواندن این مطلب را از دست ندهید.


با استفاده از روش های زیر در مصرف آب برای شستشوی ماشین صرفه جویی كنید.
 
پاك كننده ای را خریداری كنید كه برای شستن ماشین به آب نیازی ندارد. بسیاری از شوینده های ماشین تنها به دستمالی خشك برای تمیز كردن خودرو نیاز دارند.
 
حوله میكروفایبر
 
یك حوله ی میكروفایبر را به محلول تمیزكننده ی ماشین آغشته كنید. این تمیز كننده به هیچ عنوان به آب نیاز ندارد. پارچه ی میكروفایبر ساینده نیست و برعكس برس و اسكاچ آسیبی به رنگ خودرو نمی زند. از صابون یا شوینده های خانگی برای شستشوی ماشین استفاده نكنید. شوینده را روی كل ماشین اسپری نكنید و هر نقطه را جدا تمیز كنید تا از خشك شدن محلول پیش از رسیدن به آن نقطه جلوگیری كنید. از شوینده ای استفاده كنید كه خاك را جدا می كند نه اینكه آن را همراه با دستمال به نقاط دیگر بكشد. دستمال را با حركات دایره ای روی ماشین بكشید و هر نقطه را حدود ۱۰-۳۰ ثانیه تمیز كنید.اگر می خواهید مواد شوینده را از سطح ماشین پاك كنید دستمال میكرو فایبر را در ظرفی از آب خیس كنید. دستمال را روی ماشین بكشید تا پاك كننده و باقی مانده ی كثیفی ها پاك شود. سپس دستمال خشك دیگری را با حركات دایره وار روی ماشین بكشید تا ماشین براق و تمیز شود.
 
شیلنگ + نازل
 
برای شستن ماشین با آب، از نازل بر سر شیلنگ استفاده كنید. نازل جریان آب را تنظیم می كند و مصرف آب را تا حد زیادی كاهش می دهد. یك شلنگ معمولی ​​۱۰ گالن آب در هر دقیقه هدر می دهد. یعنی برای یك شستشوی ۱۰ دقیقه ای، شما ۱۰۰ گالن آب استفاده كرده اید. نازل شلنگ این مقدار را تا حد زیادی كاهش می دهد. از سوی دیگر ماشین را در مكان سرپوشیده یا زیر سایه بشویید. نور آفتاب باعث تبخیر سریع آب می شود. بدین ترتیب به آب بیشتری برای تمیز كردن ماشین نیاز خواهید داشت.
 
كارواش مدرن
 
برای مراجعه به كارواش، محلی را انتخاب كنید كه با محیط زیست سازگار باشد. كارواشی را بیابید كه از روش های مدرن برای كاهش مصرف آب خود استفاده می كند. برخی از كارواش ها مواد شیمیایی مضر خود مانند گرد و غبار، رسوب و مواد شوینده را فیلتر می كنند تا از ورود آنها به سیستم فاضالب سطحی جلوگیری كنند.
 
ماشین خود را كمتر بشویید
 
اگر به شستن ماشین در هر هفته و یا هر دو هفته عادت دارید، این بار تلاش كنید این مدت را به دو ماه برسانید. این كار بهترین راه در صرفه جویی آب است. در پاسخ به خشكسالی های مداوم، شهروندان لس آنجلس و كالیفرنیا در پیمانی اجتماعی به یكدیگر قول داده اند كه هر ۶۰ روز یكبار ماشین خود را بشویند.
1396/04/15
22:22:38
5.0 / 5
5357
تگهای خبر: آب , كارواش , ماشین , نظافت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است