رییس سازمان هواشناسی اعلام كرد:

تعطیلات بی باران نوروزی، خشكسالی شدید در پیش داریم

تعطیلات بی باران نوروزی، خشكسالی شدید در پیش داریم نت واش: رییس سازمان هواشناسی اعلام نمود هوای سراسر كشور هنگام تحویل سال پایدار خواهد بود و تا آخر هفته هم شاهد پدیده خاصی نخواهیم بود. هفته دوم تعطیلات هم به جز نوار شمالی در كشور بارندگی نداریم.به گزارش نت واش به نقل از مهر رئیس سازمان هواشناسی ضمن تبریك سال نو درباره وضعیت آب و هوای كشور در تعطیلات نوروز اعلام نمود: امروز بخش هایی از شرق كشور شاهد وزش باد و گرد و خاك، بارش باران و بخش های مرتفع بارش برف هستند. فعالیت این پدیده هم امروز و فردا متوقف می گردد و فردا كه سال تحویل است تمام نقاط كشور هوای پایدار دارند.
داود پرهیزكار اضافه كرد: این پایداری تا آخر هفته تداوم دارد و تا روز جمعه پدیده خاصی به لحاظ هواشناسی نداریم.
وی ادامه داد: هفته آینده را فعلا پیش بینی اولیه این است كه ممكن است نوار شمالی كشور شاهد بارندگی باشند اما دیگر نقاط كشور پدیده خاصی نخواهند داشت. این از نظر خشكسالی كه پیش رو داریم خبر خوبی نیست اما كسانی كه قصد سفر دارند مشكلی نخواهند داشت.
پرهیزكار خاطرنشان كرد: بر این اساس طی دو هفته بارش قابل توجهی نخواهیم داشت.
وی تصریح كرد: در سال زراعی جاری یعنی از مهر ۱۳۹۶ تا آخر شهریور ۱۳۹۷ از ابتدا اطلاعیه و اخطاریه های لازم و پیش بینی های فصلی عرضه شده بود كه سال زراعی جاری كم بارش خواهد بود. این كم بارشی در اطلاعیه های بعدی به خشكسالی بدل شد. متاسفانه پیش بینی ها به وقوع پیوست و امروز شاهد یك كم بارشی ۴۴ درصدی در سطح كشور هستیم و لازم است برای این كه بتوانیم تابستان آینده را بدون مشكل سپری نماییم از الان برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم و در مدیریت مصرف آب در سطح كشور همگی به میدان بیاییم.

1396/12/28
20:48:25
5.0 / 5
5009
تگهای خبر: آب , خشكسالی , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است