کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است نت واش: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز پانزدهم بهمن ماه با میانگین 76 در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت گردید.به گزارش نت واش به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز جمعه پانزدهم بهمن ماه وضعیت زرد و عادی را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلانشهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۸۴، خیابان استانداری با ۹۰، بزرگراه خرازی با ۷۱ و رودکی با ۶۰ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان همچون سگزی با شاخص ۷۳ در وضعیت قابل قبول و در مبارکه و شاهین شهر با ۴۳ AQI در وضعیت پاک ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد و همین طور منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام هواشناسی اصفهان، به جهت سکون نسبی جو در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان طی امروز و فردا یکشنبه به ویژه در ساعات بامداد غبار محلی خواهیم داشت.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/11/16
18:10:15
5.0 / 5
261
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است