اعلام آمار منتخبان اصلی و ذخیره به تفکیک

اعلام آمار منتخبان اصلی و ذخیره به تفکیک نت واش: یکی از مسئولان وزارت صمت ضمن اشاره به دستور وزیر صمت در خصوص تخصیص خودرو به همه منتخبان این دوره فروش یکپارچه، آمار منتخبان اصلی و ذخیره را به تفکیک اعلام نموده که بر طبق آن بیش از 14 هزار دستگاه خودرو از ظرفیت اعلامی ابتدایی بیشتر، شده است. علاوه براین به دنبال استقبال مردم از عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، دور بعدی تخصیص در تیرماه انجام می شود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، یکی از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت آماری تفکیک شده از منتخبان اصلی و منتخبان ذخیره نخستین دوره از فروش خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص ارائه کرده است.
وی ضمن تاکید بر این که به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت به همه منتخبان خودرو تخصیص داده خواهد شد، اعلام نمود در مجموع، ۱۹۱ هزار و ۶۰۶ نفر منتخب اصلی و ذخیره این دوره فروش یکپارچه خودرو شناخته شده اند.
این در حالیست که پیش از این در اعلام نتایج اولیه قرعه کشی این طرح، اعلام شد: در این دوره چهار میلیون و ۱۷۵ هزار و ۳۵۲ نفر متقاضی خرید خودرو ثبت نام کرده اند که از این تعداد سه میلیون و ۸۷۸ هزار و ۳۰۱ در طرح عادی و ۲۹۷ هزار و ۵۱ نفر نیز در طرح پشتیبانی از خانواده و جوانی ثبت تقاضا داشته اند. مجموع ظرفیت در نظر گرفته شده در خودرو های عرضه شده توسط خودروسازان در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو برای این دوره ۱۷۶ هزار و ۹۱۱ دستگاه بود که در قالب ۱۱۵ طرح فروش متنوع شامل فروش فوری، فروش فوق العاده، طرح جوانی جمعیت، فروش های کمتر از یک سال و مشارکت در تولید ارائه شده است.
با عنایت به مشکلات پیش آمده در ارتباط با اعلام اسامی منتخبان که برخی از برندگان اصلی به فهرست ذخیره منتقل شده بودند که به سبب عدم تفکیک برندگان اصلی از منتخبان رزرو شناخته شد، باتوجه به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تاکید سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای تخصیص خودرو به همه منتخبان شامل اصلی و ذخیره، به نظر می آید از همین روی ظرفیت خودرو های تخصیصی افزوده شده است.
براین اساس ضمن این که مقامات وزارت صمت نیز تاکید کرده اند که میزان تولید و عرضه افزوده خواهد شد، بر ظرفیت این مرحله ۱۴ هزار ۶۹۵ دستگاه افزوده شده است.

مرحله بعدی فروش خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص؛ تیر ماه
در صورتی که در همان ابتدای طرح یکپارچه تخصیص خودرو اعلام گردید با عنایت به این که مقرر است طرح های فروش خودروسازان به طور تجمعی برگزار گردد و در هر مرحله تعداد بیشتری خودرو عرضه گردد، فلذا بجای هر هفته یا هر ۱۵ روز یکبار، این طرح هر سه ماه یا چهار ماه یکبار برگزار گردد.
به طور دقیق تر می توان اظهار داشت که منوچهر منطقی- معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت، معدن و تجارت- در نشست خبری خود با موضوع تشریح اطلاعات جامع تر از سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، خاطرنشان کرد: در طرح های فروش گذشته خودروسازان بزرگ هر ۱۵ روز یکبار نسبت به پیش فروش یا فروش فوق العاده محصولات خود اقدام می کردند، ظرفیت مشخص اعلام و سپس قرعه کشی انجام می شد؛ دیده شد که این روش برای مشتریان ایجاد التهاب و استرس داشت؛ پس در سامانه فروش یکپارچه این زمان ۱۵ روزه را به دوره سه یا چهار ماه (هر سه ماه با چهار ماه یکبار) با ظرفیت بیشتر، تبدیل نموده ایم. به طور مثال به خودروسازان بجای تعداد محدودی خودرو در هر مرحله، ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار دستگاه خودرو می تواند تخصیص پیدا کند. با عنایت به این که هر نفر یک خودرو می تواند ثبت نام کند، تخصیص خودرو به افراد بیشتری صورت خواهد پذیرفت.
اما همین طور معاون حمل و نقل وزیر صمت آگاهی داده است: در پی استقبال متقاضیان از عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و رضایت بیش از ۹۰ درصدی مخاطبان از این شیوه واگذاری، روند واگذاری خودرو همزمان با افزایش نرخ تولید خودرو های کامل، ادامه خواهد یافت و دور بعدی تخصیص نیز در تیرماه انجام می شود.
با عنایت به این که اواخر اردیبهشت ماه، مرحله نخست فروش خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو اجرائی شد، بر طبق صحبت های این مقام صنعتی، پیش بینی می شد مرحله بعدی اواخر مردادماه یا اواخر شهریور ماه باشد اما گویا استقبال مردم و همانطور که اشاره شد، باتوجه به این که به تاکید وزیر صمت، افزایش تولید خودرو کامل و افزایش ۲۰۰ درصدی عرضه نسبت به سال قبل خواهیم داشت! مسئولان وزارت صمت تصمیم گرفته اند از فواصل زمانی اجرای این طرح ها بکاهند.
منبع:

1401/03/21
10:29:38
5.0 / 5
203
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است