با توجه به لغو ممنوعیت صادرات روغن پالم اندونزی

بازار جهانی روغن بهتر می شود

بازار جهانی روغن بهتر می شود نت واش: رییس جمهور اندونزی اعلام نمود ممنوعیت صادرات روغن پالم را از روز دوشنبه لغو می کند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، جوکو ویدودو - رییس جمهور اندونزی اظهار نمود که این کشور ممنوعیت صادرات روغن پالم خودرا از دوشنبه (۲۳ می) بعد از بهبود وضعیت عرضه روغن پخت وپز داخلی لغو خواهدنمود.
بزرگ ترین صادرکننده روغن پالم جهان از ۲۸ آوریل، محموله های روغن پالم خام و تعدادی از محصولات مشتقات آنرا متوقف کرده است تا قیمت های فزاینده روغن پخت وپز داخلی را مهار کند.
رییس جمهور اندونزی در اطلاعیه ای اظهار داشت: این تصمیم در حالی اتخاذ می شود که روغن پخت وپز هنوز به قیمت هدف گذاری شده ۱۴ هزار روپیه در هر لیتر کاهش نیافته است برای اینکه دولت رفاه ۱۷ میلیون کارگر صنعت روغن پالم را مد نظر قرار می دهد. جوکووی افزود که عرضه روغن پخت وپز حالا به سطحی بیشتر از نیاز بازار داخلی رسیده است.
اندونزی ممنوعیت صادرات روغن نباتی پرمصرف را بعنوان وسیله ای برای کنترل قیمت های داخلی بیان کرد اما فشارها برای کاهش آن بالا رفته است برای اینکه کشاورزان اعتراض کردند که تقاضا برای محصول پالم آنها کم شده است.
طبق گزارش رویترز، این ممنوعیت، بازارهای جهانی روغن نباتی را که بعد از جنگ در اوکراین و حذف بخش بزرگی از عرضه روغن آفتابگردان، را با مشکل مواجه کرد.
روغن پالم بیش از یک سوم بازار روغن نباتی جهان را تشکیل می دهد و اندونزی حدود ۶۰ درصد عرضه روغن پالم را به خود مختص کرده است.
منبع:

1401/02/30
14:28:07
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بازار , دولت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است