شاخص هوای اصفهان همچنان بر مدار نارنجی آلودگی

شاخص هوای اصفهان همچنان بر مدار نارنجی آلودگی به گزارش نت واش کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین ۱۱۷ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در خیابان استانداری با شاخص ۱۲۲، انقلاب با شاخص ۱۰۴، باهنر با شاخص ۱۱۶، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۳۲، میرزا طاهر با شاخص ۱۱۰، ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۷ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.
او افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با شاخص ۱۶۰، خیابان جی با شاخص ۱۹۳ و خیابان پروین با شاخص ۱۵۷ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوا در چهار ایستگاه خیابان رودکی شاخص ۷۵، رهنان با شاخص ۹۰، فرشادی با شاخص ۸۶، فیض با شاخص ۹۶، کاوه با شاخص ۹۷ در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
مزارع اظهار داشت: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۲۳ ناسالم برای گروه های حساس و شاهین شهر با شاخص ۶۴ و مبارکه با شاخص ۷۹ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/06/30
17:48:05
5.0 / 5
174
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است