فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان:

ضاربان محیط بان اصفهانی دستگیر شدند

ضاربان محیط بان اصفهانی دستگیر شدند فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از دستگیری دو ضارب چماق بدست که محیط بان پارک ملی قمیشلو را مصدوم کرده بودند، اطلاع داد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، دو شکارچی غیر مجاز عصر روز چهارشنبه پنجم خرداد ماه در حالیکه در تعقیب و گریز آهوها در پناهگاه حیات وحش و پارک ملی قمیشلو بودند، با محیط بان رضاقلی خسروی درگیر شدند و با ضربات شدید چوب و چماق این محیط بان را از ناحیه سر مصدوم کرده و متواری شدند.
این محیط بان اندکی بعد به بیمارستان شاهین شهر منتقل و بستری شد. بر اثر ضربات شدید سر و بینی محیط بان شکسته بود و با عنایت به شدت ضرباتی که به سر او وارد شده بود و احتمال صدمه مغزی وجود داشت مورد آزمایش قرار گرفت.
در همین پیوند فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: طبق نتیجه آزمایشات انجام شده، این محیط بان جز شکستگی از ناحیه سر و بینی، مشکل خاصی ندارد.
وی افزود: دو شکارچی غیر مجاز که مبادرت به ضرب و جرح محیط بان خسروی کرده بودند، دستگیر شدند و پرونده آنها در مراجع قضائی درحال رسیدگی است.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: در هفته های اخیر شاهد می باشیم وحوش علفخوار به علت خشکسالی شدید و فراگیر، برای یافتن آب و غذا به مزارع اطراف پارک پناه می برند و این امر بعضی از متخلفان شکار و صید را به تعدی به مناطق حفاظت شده ترغیب می کند.
۲۱ اردیبهشت ماه سالجاری، حدود ۲۱ روز پیش هم در حادثه ای مشابه درگیری مسلحانه شکارچیان غیر مجاز با محیط بانان به مصدوم شدن دو محیط بان منجر شد؛ در این حادثه سه موتورسیکلت هرکدام با دو سرنشین برای شکار به دنبال آهوهای پارک ملی قمیشلو بودند که محیطبانان متوجه حضور آنها شدند و در جریان تعقیب و گریز و تیراندازی متخلفان به خودروی محیط بانان و ناهمواری منطقه، خودرو پیکاپ واژگون و دو محیط بان مصدوم شدند.
جمشیدیان در اینباره هم عنوان کرد: متخلفان که به سلاح گرم مجهز بودند بعد از درگیری متواری شدند. این افراد هم شناسایی شدند و تلاش ها برای دستگیری آنها ادامه دارد.
پارک ملی و پناهگاه حیات وحش قمیشلو با مساحت ۱۱۳ هزار هکتار، یکی از قدیمی ترین مناطق حفاظت شده در سطح جهان است که دارای ۲۸ گونه پستاندار، ۸۱ گونه پرنده، دو گونه دوزیست و ۳۱ گونه خزنده است. قمیشلو مامن گونه شاخص "قوچ اصفهان" است که بعنوان نماد حیات وحش جانوری این استان معرفی و ثبت شده است. پارک ملی قمیشلو ۳۰ محیط بان دارد.


منبع:

1400/03/12
23:05:04
5.0 / 5
624
تگهای خبر: آب , خشكسالی , خودرو , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است