معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت مطرح كرد

قوانینن تعزیرات بازدارنده نمی باشد

قوانینن تعزیرات بازدارنده نمی باشد نت واش: معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران اظهار داشت که جریمه تخلفات صنفی بازدارنده نمی باشد و لازم است که مجلس به این مساله ورود کند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، سعید محمدی پور در یک برنامه تلوزیونی اظهار نمود: قیمت تمام کالاها در سامانه ۱۲۴ به روز قابل مشاهده می باشد. در بخش لوازم خانگی در تیرماه شاهد افزایش قیمت بودیم و پس از آن افزایش قیمت دیگری ثبت نشده است. حتی در طول این مدت با کاهش قیمت نیز مواجه بوده است. در صورتیکه مردم گزارشی را بوسیله تماس با سامانه ۱۲۴ مطرح کنند، اپراتور ۱۲۴ کد رهگیری گزارش را اعلام می کند و بوسیله این کد نتیجه گزارش در کمتر از یک ساعت قابل پیگیریست.
وی ادامه داد: مردم فکر می کنند با ارائه گزارش به ما، مغازه دار دیگر تخلف گزارش شده را انجام نمی دهد، اما در حقیقت در مرحله بعد گزارش به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می شود که فرآیند رسیدگی به شکایت ها در تعزیرات حکومتی چند روزی طول می کشد. در مرحله بعد چند روزی برای صدور حکم زمان لازم است. همین طور باید صاحب واحد صنفی احضار شود. در نهایت هم واحد صنفی جریمه می شود. موضوع مهم میزان بازدارندگی جریمه است. این مساله ضعف قانون نیست و مشکل در به روزرسانی قانون تعزیرات است. برای مثال جریمه عدم درج قیمت ۵۰ هزار تومان است که بازدارندگی لازم را ندارد که باید در مجلس شورای اسلامی به این قوانین رسیدگی شود.
وضعیت موجودی روغن مایع و جامد
معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت استان تهران همین طور با اشاره به وضعیت روغن نباتی در فروشگاه ها اظهار داشت: متأسفانه برخی از شرکت های توزیع کننده روغن نباتی بواسطه حاشیه سود کم مبادرت به فروش الزامی محصولات دیگر می کنند. بطور مثال شرکتی کالای بدون مخاطب را در کنار روغن نباتی به مغازه دار می فروخت که زمینه برای گران فروشی فراهم می شود.
بگفته محمدی پور هم اکنون حجم کمتری روغن مایع نسبت به گذشته در دسترس می باشد، اما در سطح شهر موجود است. اما روغن جامد تقریباً موجود نیست.
منبع:

1399/11/02
23:39:55
0.0 / 5
1256
تگهای خبر: صنعت , فروش , محصولات
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است