با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری

بیگلو: سوءمدیریت های داخلی مانع اصلی تحقق جهش تولید است

بیگلو: سوءمدیریت های داخلی مانع اصلی تحقق جهش تولید است دبیر انجمن سازندگان قطعه ضمن اعلام قدرانی از لطف و تفقدی كه مقام معظم رهبری در جلسه اخیر خود با اعضای شورایعالی هماهنگی اقتصادی به قطعه سازان داخلی داشته اند، در ارتباط با گلایه ایشان در عدم تحقق شعار جهش تولید، علت را در سوءمدیریت های داخلی دانسته كه بسیار بیشتر از عوامل خارجی، قطعه سازان و خودروسازان كشور را از جهش تولید بازنگه داشته است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با اعضای شورایعالی هماهنگی اقتصادی ضمن تاکید براینکه مشکل اقتصاد کشور نداشتن راهکار نبوده، بلکه همت، شجاعت و پیگیری جدی نیاز دارد، ضمن گلایه از اینکه باوجود عرضه راهکارها و انجام برخی اقدامات، شعار سال در حد انتظار تحقق نیافته است؛ خاطرنشان کردند: کارشناسان بخش های دولتی و غیردولتی برخی راهکارهای عملیاتی مشخص را برای جهش تولید پیشنهاد کرده اند که همچون آن های می توان به افزایش تولید خودرو با اتکاء به ظرفیت قطعه سازان داخلی" اشاره نمود.
در این رابطه مازیار بیگلو- دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو- در گفتگو با ایسنا، در ابتدا از لطف رهبر انقلاب به قطعه سازان داخلی خودرو به نیابت از مجموعه انجمن مذکور تشکر و اظهار نمود: ظرفیت تولید قطعه در کشور برای تولید سه میلیون دستگاه خودرو است. در حقیقت چنانچه بتوانیم مواد اولیه مورد نیاز تولید را بموقع تأمین کرده و ارز مورد نیاز قطعه سازی تامین گردد، برای سه میلیون دستگاه خودرو می توانیم قطعه تولید نماییم.
وی ادامه داد: بطور قطع اگر این مقدار در داخل فروش نرود، می توان از این قطعات برای صادرات استفاده نمود. همانطور که بارها در خلال چند ماهه اخیر اعلام نموده ایم، عمده مشکل صنعت قطعه سازی داخلی است. قبل از آنکه تحریم ها و مشکلات خارجی بخواهند بر عملکرد و فعالیت ما اثرگذار باشند، سوء مدیریت و سوءتدبیر داخلی سبب شده که صنعت قطعه سازی با چالش روبرو شود؛ وگرنه خود صنعت قطعه سازی که بخش خصوصی بوده و رانت و ارتباطی هم با جایی خاص ندارد و می تواند کاملا نیاز داخلی کشور را پوشش دهد.

قطعه سازان از آمادگی کامل برای تحقق جهش تولید برخوردار
این عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعه با اشاره به اینکه ما سربازانی هستیم که آمادگی کامل داریم تا جهش تولید را محقق کرده و از دستورات رهبر معظم اطاعت نماییم، خاطرنشان کرد: اما از دولت هم انتظار داریم که در این حوزه همکاریهای لازم را داشته باشد و به عرضه راهکار بپردازد. هم اکنون مدت هاست که ما درگیر تأمین ارز، نابسامانی و آشفتگی بازار مواداولیه داخلی و نظایر آن هستیم؛ دولت باید مشکلات این حوزه ها را برطرف کند.
بیگلو تصریح کرد: صنعت قطعه سازی کشور همیشه در راس تولید بوده و هر اتفاقی هم که افتاد، بازهم مدار تولید خویش را حفظ کرد. صنعتی که به صورت مستقیم مورد تحریم قرار می گیرد، نشان از اهمیت و استراتژیک بودن آن دارد. همین افزایش تولید خودروسازان که از سال قبل بوجود آمده است و هریک از دو خودروساز بزرگ حدود 50 تا 60 درصد نسبت به سال قبل افزایش تولید داشته اند، بطور قطع با همت قطعه سازان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: ما می توانستیم این تولید را دو تا سه برابر نماییم اما متاسفانه با این آشفتگی هایی که نتیجه سوء تدبیرهای داخلی است، مطابق با توان و قابلیت های خود پیش نرفته ایم. مشکلاتی که در تأمین مواد اولیه داخلی وجود دارد، هیچ ارتباطی به تحریم ها و آمریکا ندارد و کاملا مشکلی داخلی است که دولت به وجود آورده و بایستی برای آن فکری کند. همچنین مشکلات ارزی که در بانک مرکزی داریم و از قبل از شروع سال جاری شروع شده، از طرف دولت می باشد. وزیر از واردات خودرو صحبت می کند، در صورتیکه الان ارز مورد نیاز برای تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال تأمین نمی گردد.
دبیر انجمن سازندگان قطعه در انتها تصریح کرد: این سوءتدبیرهای داخلی است که صدمه وارد کرده و بطور قطع نظر مقام معظم رهبری هم در همین زمینه بوده تا اصلاحات صورت گیرد. بطور قطع با رفع سوءتدبیرها و کارشکنی هایی از این دست، تمام ظرفیت موجود قطعه سازی برای تولید سه میلیون دستگاه به کار بسته خواهد شد.
منبع:

1399/09/08
21:36:53
5.0 / 5
1477
تگهای خبر: بازار , تولید , خودرو , دستگاه
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است