طی ۷ ماه سال جاری صورت گرفت

رشد تولید ۷ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۷ محصول منتخب معدنی نت واش: طبق آخرین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، از شروع سال جاری تا اختتام مهر ماه، از بین 10 محصول منتخب معدنی، هفت محصول رشد تولید را نسبت به زمان مشابه سال قبل تجربه كرده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، براین اساس از ۱۰ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش، طی هفت ماه نخست سالجاری، تولید فولاد خام و محصولات فولادی، کاتد مس، سیمان، شمش، کنسانتره زغالسنگ، آلومینیوم خالص و آلومینا میزان تولیدشان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. این در شرایطی است که شیشه جام و ظروف شیشه ای با زیر ۱۰ درصد و ظروف چینی ۱۵.۳ درصد کاهش تولید طی این مدت نسبت به سال گذشته، روبرو شده اند.
طبق آمار، شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور بیشترین درصد رشد را به خود مختص کرده است. در هفت ماهه امسال این محصول معدنی به میزان ۲۳۱ هزار و ۴۰۰ تن ساخته شده است که نسبت به ۱۵۱ هزار و ۸۰۰ تن ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۲.۵ درصدی داشته است.
بعد از آن سیمان با ۱۴ درصد افزایش تولید نسبت به هفت ماه ابتدایی سال قبل که ۳۶ میلیون و ۷۷۰ هزار و سه تن ساخته شده بود، در هفت ماهه امسال میزان تولید ۴۱ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۶۰۰ تن را به ثبت رسانده است.
فولاد خام، محصولات فولادی و کاتد مس نیز هریک به ترتیب ۸.۷ درصد، ۸.۳ درصد و ۷.۹ درصد رشد تولید را در مجموع هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سالجاری ۱۶ میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۰۰ تن فولاد خام، ۱۴ میلیون و ۹۶۰ هزار و ۷۰۰ تن محصولات فولادی و ۱۶۸ هزار و ۹۰۰ تن کاتد مس ساخته شده است؛ این در شرایطی است که در مجموع هفت ماه ابتدایی سال ۹۸، به ترتیب فولاد خام به میزان ۱۵ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۴۰۰ تن، محصولات فولادی ۱۳ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۶۰۰ تن و کاتد مس ۱۵۶ هزار و ۵۰۰ تن ساخته شده بود.
همین طور آلومینا نیز با آمار تولید ۱۳۹ هزار و ۳۰۰ تن در هفت ماهه سالجاری، نسبت به ۱۳۳ هزار و ۶۰۰ تن ساخته شده در مدت مشابه سال ۹۸، رشد ۴.۳ درصدی را رقم زده است.
بر طبق این گزارش، پایین ترین میزان رشد تولید را کنسانتره زغالسنگ با رشد ۱.۵ درصدی به خود مختص کرده است که از ۹۰۵ هزار و ۳۰۰ تن ساخته شده در هفت ماهه ابتدایی سال قبل به ۹۱۸ هزار و ۹۰۰ تن در مدت مشابه امسال رسیده است. البته که لازم به ذکر است تا ماه های پیش، آمار تولید این محصول معدنی، با افت تولید نسبت به مدت مشابه مورد بررسی مواجه بود.
در مقابل اما طبق آمار، ظروف چینی، شیشه جام و ظروف شیشه ای به ترتیب کاهش تولید را در مجموع هفت ماه ابتدایی سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید ظروف چینی بیشترین آمار کاهش تولید را به خود مختص کرده است. در هفت ماهه سالجاری ۲۹ هزار و ۸۰۰ تن ظروف چینی ساخته شده است که نسبت به ۳۵ هزار و ۲۰۰ تن ساخته شده در هفت ماه نخست سال گذشته، ۱۵.۳ درصد کاهش تولید داشته است.
بعد از آن شیشه جام نیز در این زمان سالجاری ۶۳۱ هزار و ۳۰۰ تن ساخته شده است که نسبت به ۶۷۹ هزار و ۱۰۰ تن ساخته شده در هفت ماه ابتدایی سال ۱۳۹۸ با افت تولید هفت درصدی روبرو شده است.
همین طور ظروف شیشه ای نیز با افت شش درصدی از ۴۲۳ هزار و ۷۰۰ تن ساخته شده در مجموع هفت ماهه نخست سال قبل به ۳۹۸ هزار و ۱۰۰ تن در مدت مذکور سالجاری رسیده است.




منبع:

1399/08/28
13:57:47
5.0 / 5
1790
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است