ركورد فروش صندوق های ETF طلا شكسته شد

ركورد فروش صندوق های ETF طلا شكسته شد نت واش: صندوق های ETF طلا تحت تاثیر چشم انداز ساخت واكسن كووید 19 و محدود شدن تقاضا برای دارایی امن، هفته گذشته با بزرگترین فروش هفتگی روبرو شدند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بعد از اینکه شرکت فایزر اواسط هفته گذشته از پیشرفت در ساخت واکسن کووید ۱۹ آگاهی داد و امیدواری به پیشرفت در مبارزه با همه گیری ویروس کرونا را برانگیخت، سرمایه گذاران ۱۸ تن طلا از صندوق های ETF فروختند.

قیمت طلا روز جمعه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا افزایش یافت اما با توجه به این که افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا در خیلی از کشورها ادامه دارد و بانک های مرکزی درباره این که واکسن به چالشهای اقتصادی ناشی از همه گیری اختتام نمی دهد، بیش از سه درصد کاهش هفتگی ثبت نمود که بزرگترین کاهش هفتگی این فلز باارزش از سپتامبر بود.

جورجت بوئل، تحلیلگر فلزات باارزش در بانک ABN Amro اظهار نمود: سرمایه گذاران با مشاهده متوقف شدن روند صعودی قیمتها، از نگهداری داراییهای طلا نگران شده اند و تصور می کنم در آینده نزدیک اتفاقات بیشتری روی خواهد داد.

طبق آمار بلومبرگ، موجودی طلای صندوق های ETF روز پنج شنبه به ۳۴۳۶.۴ تن کاهش پیدا کرد که پایینترین میزان در شش هفته اخیر بود.

معامله گران به افزایش موارد مبتلاشدن به ویروس کرونا چشم دوخته اند. نیویورک آماده تعطیلی مدارس می شود و شیکاگو به ساکنانش هشدار داده است در خانه بمانند. شمار مبتلایان در کالیفرنیا از یک میلیون نفر عبور کرده است. در اروپا، انگلیس بیشترین موارد مبتلاشدن را گزارش کرد. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا اظهار کرده که بانک مرکزی و کنگره احیانا باید اقدامات محرک مالی بیشتری را برای احیای اقتصاد در آینده انجام دهند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جیووانی استونوو، تحلیلگر گروه یو بی اس در این زمینه اظهار داشت: اقدامات محرک مالی در نیمه اول سال آینده که همه گیری تحت کنترل درمی آید اما سیاستهای تسهیلی به قوت خود باقی می مانند، به صعود قیمت طلا کمک خواهند کرد. این بانک پیش بینی خود از قیمت طلا در اواسط سال ۲۰۲۱ را به ۲۰۰۰ دلار افزایش داد.

منبع:

1399/08/24
14:26:51
5.0 / 5
1421
تگهای خبر: فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است