وزیر راه اعلام كرد

افتتاح خط ریلی ایران- افغانستان تا آخر آبان

افتتاح خط ریلی ایران- افغانستان تا آخر آبان به گزارش نت واش همدان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اتصال ریلی به كشورهای همسایه را گسترش دادیم و آخر همین ماه افتتاح راه آهن ایران به افغانستان را خواهیم داشت.


محمد اسلامی دوشنبه ۱۳ آبان ماه در حاشیه آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن همدان- سنندج در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: در قانون، برنامه و سیاست های کلی نظام که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند، رئیس جمهور اراده ای برای توسعه خطوط ریلی کشور داشت.
وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور وعده داده که پنج استان را به خطوط ریلی کشور متصل کند که خوشبختانه در سال های ۹۷ و ۹۸ این کار انجام شد و هفت برنامه دیگر هم در دست اقدام داریم و یکی بعد از دیگری حداکثر تا سال آینده افتتاح می شوند که یکی از این برنامه ها اتصال همدان به سنندج است.
وزیر راه و شهرسازی از اتصال پنج استان غرب کشور به خطوط ریلی اطلاع داد و خاطرنشان کرد: یک خط اتصالی همدان به ملایر هم خواهیم داشت تا از این طریق بتوانیم اتصال غرب کشور را تکمیل نماییم.
وی با اشاره به اینکه این پروژه ها مورد استقبال مردم قرار گرفته است، اظهار داشت: حجم کاری که سال جاری در راه آهن انجام دادیم، نسبت به سال ۹۸، ۲۵ درصد رشد داشته و انتقال بار از بنادر هم دو برابر افزایش داشته است.
اسلامی مطرح کرد: اتصال ریلی به کشورهای همسایه را گسترش دادیم و آخر همین ماه افتتاح راه آهن ایران به افغانستان را خواهیم داشت که پروژه مهم راهبردی است و همین مساله و ایده ها در ارتباط با سایر کشورها دنبال می شود.
وی تصریح کرد: در بخش زیرساخت راه آهن و واگن ها از ظرفیت ساخت داخل بهره برده و تلاش می نماییم وابستگی خارجی نداشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با راه آهن سنندج به باشماق هم توضیح داد: این پروژه در مرحله مطالعات اولیه بوده و هنوز مذاکرات مقدماتی آن صورت گرفته است.
منبع:

1399/08/12
14:50:49
5.0 / 5
1542
تگهای خبر: آب
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است