در نیمه اول امسال

صادرات سیگار حدودا 2 برابر شد

صادرات سیگار حدودا 2 برابر شد نت واش: تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان میدهد كه تولید سیگار در نیمه اول امسال پنج درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل كاهش داشته، اما صادرات این محصول با افزایش 97.2 درصدی مواجه بوده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در شش ماهه اول امسال ۲۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون نخ سیگار تولید شده که نسبت به تولید ۲۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نخ در شش ماهه اول سال قبل پنج درصد کاهش داشته است.
به دنبال این کاهش تولید و با توجه به این که میزان مصرف در این شش ماه ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نخ برآورد شده، برآورد قاچاق سیگار هم با ۲۲.۳ درصد افزایش، از شش میلیارد و ۹۰ میلیون نخ سیگار در شش ماهه اول سال قبل به هفت میلیارد و ۴۵۰ میلیون نخ سیگار در زمان مشابه امسال رسیده است.
این در حالیست که آمارها نشان میدهد که از شروع امسال تا اختتام مرداد ماه صادرات سیگار با افزایش ۹۷.۲ درصدی به ۷۱ میلیون نخ رسیده است. این در حالیست که صادرات سیگار در زمان مشابه سال قبل ۳۶ میلیون نخ بوده است.
برمبنای اعلام انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی، ۷۰ درصد محصولات دخانیات بوسیله واردات تامین می شود که عمده آن مربوط به توتون است. همین طور این صنعت ۵۰ هزار نفر اشتغال مستقیم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم در بخش توزیع، کشاورزی و حمل و نقل دارد و نیاز سالانه آن برای واردات ۳۰۰ میلیون یورو است. از جانب دیگر این صنعت سالانه ۴۰۰۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی دارد.
منبع:

1399/08/09
23:29:15
5.0 / 5
1982
تگهای خبر: تولید , صادرات , صنعت , كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است