معاون محیط زیست خوزستان:

3 رأس آهو در منزل مسكونی در اهواز كشف شدند

3 رأس آهو در منزل مسكونی در اهواز كشف شدند معاون محیط طبیعی اداره كل محیط زیست خوزستان از تحویل سه رأس آهو از یك منزل در اهواز به این اداره اطلاع داد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، سید عادل مولا قبل از بامداد چهارشنبه در مورد این خبر اظهار نمود: به دنبال تماس یکی از شهروندان اهوازی، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اهواز از این منازل، سه رأس آهو با جنسیت دو رأس ماده و یک رأس نر تحویل گرفتند.
وی با اشاره به اینکه برای تعیین تکلیف این آهوان را که توان بازگشت به طبیعت نداشتند و با عنایت به شرایط دست آموز بودن و همینطور تشخیص زیستگاه این آهوان، اضافه کرد: کار نمونه برداری ژنتیک، خون، بافت و سرگین آنها در حال بررسی است.
معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست خوزستان در ادامه بیان نمود: درخت ژنتیک گونه آهوی میشداغ تهیه شد و کد ژنتیک این گونه الان در این اداره کل موجود است و در صورت مطابقت این گونه پس از انجام کارهای ویژه و توان بازگشت به طبیعت توسط اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به طبیعت بازگردانده خواهد شد.
وی تاکید کرد: این آهوان الان در سلامت کامل بسر می برند و برای بازگشت به طبیعت باید حداقل دو ماه دور از انسان و در شرایط طبیعی نگهداری شوند تا توان بازگشت و خلق وخوی وحشی خویش را باز یابند.
مولا با اشاره به اینکه احتمال اینکه این آهوان آبستن باشند، زیاد است، اضافه کرد: اگر نسلی از آنها ایجاد شود، با شیوه نگهداری باردیگر خلق وخوی طبیعی و وحشی خویش را حفظ خواهند کرد.
معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست خوزستان اظهار نمود: برای شناسایی ژنتیک کارشناسان اداره کل با اساتید دانشگاه چمران دانشگاه شهید چمران و حتی تماس کارشناسی با محققان خارجی برای شناسایی ژنتیک و زیستگاه طبیعی در حال انجام می باشد.
وی در انتها دلیل مشخص شدن ژنتیک را پیشگیری از اختلال ژنتیک آهوان با سایر گونه های موجود در منطقه عنوان نمود و اظهار داشت: در این راستا از فعالان و دوستداران طبیعت قدردانی می شود و امروز شاهد این هستیم که افرادی داوطلبانه گونه های حیات وحشی را که در اختیار دارند، برای بازگشت به طبیعت به اداره کل حفاظت محیط زیست تحویل می دهند و این امر باید گسترش یابد چون که جایگاه حیات وحش در طبیعت است.
به گزارش نت واش به نقل از مهر، وضعیت جسمانی گونه های آهوان خوب است و در شرایط قرنطینه در یکی از زیستگاه های طبیعی نگهداری می شوند.


منبع:

1399/07/06
18:52:20
5.0 / 5
1772
تگهای خبر: آب , محیط زیست , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است