الغدیر برداشت ذرت ساوه را دو برابر كرد

الغدیر برداشت ذرت ساوه را دو برابر كرد به گزارش نت واش مركزی مدیر جهاد كشاورزی ساوه اظهار داشت: تخصیص آب از منابع آبی ذخیره شده در سد الغدیر این شهرستان سبب افزایش دو برابری میزان كشت ذرت علوفه ای در مزاع ساوه شد.


حسن شریفی در گفت و گو با ایسنا، از آغاز برداشت ذرت علوفه ای از سطح هفت هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصول در شهرستان ساوه خبرداد و اضافه کرد: باتوجه به تامین آب بوسیله سد الغدیر ساوه سطح زیر کشت نسبت به سال قبل از 3500 هکتار به هفت هزار هکتار افزایش یافته است.
وی میانگین عملکرد هر هکتار ذرت علوفه ای را 35 تن اعلام نمود و اضافه کرد: برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان ساوه تا نیمه آبان ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: به سبب شرایط مطلوب آبی در ابتدای سال جاری کشت این محصول در شهرستان ساوه صورت گرفته است و در مجموع کشت دوم در تابستان، محصول قابل توجهی از مزارع شهرستان برداشت خواهد شد.
شریفی افزود: با برداشت این محصول علوفه مورد نیاز دامداری های ساوه و شهرهای همجوار همچون تهران و قم تامین خواهد شد. افزایش ظرفیت و توسعه دامداری های شهرستان میزان مصرف ذرت علوفه ای در ساوه را بیشتر کرده است.
وی با اعلان اینکه در برداشت ذرت، از دستگاه های چاپر خورشیدی دو ردیفه و چهار ردیفه استفاده می شود، اظهار داشت: هم اکنون هشت دستگاه چاپر کار برداشت ذرت علوفه ای شهرستان ساوه را انجام می دهند که به سبب ناکافی بودن این تعداد دستگاه قسمتی از عملیات برداشت به آبان ماه و روزهای بارش موکول می شود که البته در آبانماه به سبب خیس بودن زمین امکان فعالیت دستگاه وجود ندارد. سفارش می شود پیش از آغاز بارش ها کار برداشت ذرت علوفه ای از طرف کشاورزان تمام شود.
شریفی در ادامه، افزایش قیمت حمل و نقل را از دیگر مشکلات ذرت کاران ساوجی برشمرد و اضافه کرد: به سبب اختلاف قیمت فاحش نرخ حمل بار بین آنچه کشاورزی مد نظر دارند با نرخ اعلامی از طرف کامیونداران، تعداد وسایط نقلیه سنگینی که حاضر به حمل بار با قیمت اعلامی از طرف کشاورزان هستند محدود بوده و مشکل دیگری بر مشکلات ذرت کاران افزوده است.
وی اشاره کرد: انتظار می رود تشکل های صنفی و مراجع متولی حمل بار سنگین نسبت به تعدیل قیمت حمل بار اقدام نموده و در امتداد پشتیبانی از کشاورزان سازوکار مناسب را اتخاذ کنند.
منبع:

1399/06/15
15:41:43
5.0 / 5
2541
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است