رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیكا:

آتش كوه دلا در اندیكا هنوز خاموش نشده است

آتش كوه دلا در اندیكا هنوز خاموش نشده است رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیكا اظهار داشت: تلاش ها برای خاموش كردن آتش در كوه دلا در منطقه حفاظت شده شیمبار همچنان ادامه دارد.مصطفی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: این آتش سوزی در روز جمعه (۲۴ مردادماه امسال) در منطقه صعب العبور قله دلا شروع شده است.
وی علت تداوم این آتش سوزی را وزش بادهای شدید و پوشش مرتعی بالا عنوان نمود و اضافه کرد: تابحال نیروهای یگان حفاظت محیط زیست از شهرستان های اهواز، رامهرمز، ایذه، اندیمشک و پارک های ملی دز و کرخه به کمک نیروهای محیط بان منطقه حفاظت شده شیمبار در اندیکا حضور داشته اند.
وی افزود: علاوه بر نیروهای محیط زیست، نیروهای منابع طبیعی شهرستان نیز در این اطفای حریق حضور داشتند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا اضافه کرد: برنامه اطفای حریق امروز نیز با حضور بیش از ۴۰ نفر نیرو در منطقه و ارتفاعات ادامه خواهد داشت.
یوسفی اظهار داشت: به سبب وزش بادهای شدید در منطقه کوه دلا این آتش سوزی در چهار جهت در حال گسترش به سمت دشت گل، منطقه شلا، سمت دریاچه سد و همین طور به سمت پل نگین است و بیشتر تلاش ما بر این است تا آتش پیش از رسیدن به منطقه پل نگین مهار شود چونکه این منطقه پوشش گیاهی و جنگلی بالایی دارد.
یوسفی افزود: جوامع محلی نیز از روز گذشته در کنار نیروهای بسیج در این عملیات حضور داشتند و از روز گذشته عملیات هلی برد با کمک یک بالگرد هلال احمر شروع شد که در جابه جایی نیروها نقش بسزایی داشته است.
رئیس محیط زیست اندیکا اشاره کرد: مقرر است امروز بالگرد آبپاش نیز به منطقه اعزام شود و در برنامه مهار آتش مشارکت داشته باشد.
یوسفی کمبود تجهیزات همچون دمنده را از مشکلات عمده عنوان نمود و اضافه کرد: مواد اطفای حریق روز گذشته توسط اداره کل حفاظت محیط زیست تامین و به منطقه ارسال شده است.
وی درباب میزان آتش سوزی اظهار داشت: در برآوردهای اولیه نزدیک ۱۰۰ تا ۱۵۰ هکتار از مناطق گرفتار حریق شده اند و تلاش ها برای شناسایی علت و عوامل آتش سوزی همچنان ادامه دارد.

1399/05/30
21:48:12
5.0 / 5
2201
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است