به دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت:

كمیته تخصیص ارز به قطعه سازان تشكیل می شود

كمیته تخصیص ارز به قطعه سازان تشكیل می شود نت واش: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت دستور تشكیل كمیته تخصیص ارز قطعه سازان برای قطعه سازان را صادر كرد تا نیاز این گروه بوسیله ارز حاصله از صادرات صنایع معدنی تامین گردد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، با توجه به این که عملا از پایان سال قبل ارز نیمایی به قطعه سازان و خودروسازان تعلق نگرفته است و مشکلات عدیده ای را برای قطعه سازان به وجود آورده است، قطعه سازان نسبت به بازگشت خودرو های ناقص خودروسازان قبل از این بسیار آگهی داده اند اما حالا مجدد تعداد خودرو های ناقص کف کارخانه های خودروسازان زیاد شده است.
بگفته دبیر انجمن قطعه سازان بعد از قطع تخصیص ارز نیمایی و جایگزینی ارز اشخاص و ارزهای صادراتی برای قطعه سازان، بانک مرکزی در تامین این ارزها هم با قطعه سازان همکاری نمی کند؛ بدین سبب با وجود اینکه بیشتر قطعات وارداتی الکترونیکی هستند، خودرو ها به لحاظ مکانیکی روزانه تولید می شوند اما به سبب نبود قطعات الکترونیکی، ناقص کف پارکینگ کارخانه باقی می مانند.
دراین زمینه، با دستور حسین مدرس خیابانی- سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت کمیته ی تخصیص ارز قطعه سازان بمنظور بررسی نیاز آنها به ارز و تامین ارز برای آنها تشکیل شد که زیرمجموعه کمیته تخصیص ارز وزارت صمت بوده و برای رفع کمبودهای ارزی قطعه سازان در تامین مواد اولیه از محل ارز حاصل از صادرات صنایع معدنی به وجود آمده است. مقرر است تامین ارز لازم برای مواد اولیه برخی قطعات در این کمیته بررسی شود.
طبق آخرین گزارش شرکت های خودروساز به وزارت صمت، قطعات لازم برای تکمیل ۴۵ هزار دستگاه خوردوی ناقص از گمرک که همچون مهمترین آنها کاتالیست بوده، ترخیص شده است. با تکمیل خودرو های ناقص، مقرر است که تحویل خودرو های فروش فوق العاده ایران خودرو تا اختتام ماه جاری (تیرماه) به اتمام برسد.

منبع:

1399/04/15
11:49:55
5.0 / 5
2464
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است