با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری؛

مركز توسعه فناوری های توانبخشی ازراه دور راه اندازی شد

مركز توسعه فناوری های توانبخشی ازراه دور راه اندازی شد نت واش: طرح كلان ملی «مركز فناوری های توانبخشی از راه دور»، بمنظور سرعت بخشی به تدوین الگوی فناورانه برای توانبخشی ازراه دور بیماران، با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری راه اندازی شد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، اجرای این طرح كلان ملی فرصتی برای بیماران فراهم می آورد تا در خانه با استفاده از تكنولوژی های جدید بهبود یابند. بر این اساس بیمار با انجام تمرین های توانبخشی در منزل در راه درمان قرار گرفته و بررسی و نظارت نیز از طرف درمانگر ازراه دور انجام می شود.
همین طور این تمرین ها بازی گونه طراحی شده و برای تحقق آنها از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و پردازش ماشین بهره برده شده است.
كمك به توان یابان و بیماران
همچون مزایای راه اندازی مركز فناوری های توانبخشی ازراه دور كاهش رفت و آمد بیمار به كلینیك، مدیریت زمانی جلسات درمان مطابق تمایل كار، پوشش ۶۰ تا ۷۰ درصد فرآیندهای كاردرمانی و بهره گیری از فناوری های واقعیت مجازی، بایوفیدبك، بازی سازی و سنجش حركات بدن است.
الگوی توسعه روش های توانبخشی ازراه دور در این مركز پیاده سازی و ارزیابی شده است. همین طور بسته توانبخشی و ارزیابی بیماری پاركینسون بعنوان اولین محصول مركز عملیاتی شده است.
یك حامی فناور برای سالمندان
هم اكنون ۶ تا ۷ درصد جمعیت كشور را سالمندان می سازند و برمبنای آمارها تا سال ۲۰۵۰ این درصد ۳ برابر می شود. پس افزایش سالمندان، رشد بیماری هایی مانند ام اس و پاركینسون را به همراه دارد كه نیاز به توانبخشی دارند. در این مركز ابزارها دراین زمینه توسعه می یابد تا شاهد به كارگیری روش های جدید درمانی مبتنی بر فناوری باشیم.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ترویج توانبخشی ازراه دور در حوزه بالین یكی از اقداماتی است كه مسیر آن با شروع به كار مركز فناوری های توانبخشی ازراه دور هموار می شود.
منبع:

1398/12/05
14:32:45
5.0 / 5
4337
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است