ترخیص خودرو های دپو شده با پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی

ترخیص خودرو های دپو شده با پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی به گزارش نت واش دولت با تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودرو های سواری دارای قبض اماكن گمركی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه و هم خودرو های با ارزش بیشتر از ۴۰ هزار دلار و پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی موافقت نمود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، هیات وزیران در جلسه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی با تمدید مهلت ترخیص خودرو های مبحث تصویب نامه مورخ ۱۶ دی ۱۳۹۷ مشتمل بر خودرو های سواری دارای قبض اماكن گمركی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی و هم خودرو های با ارزش بیشتر از ۴۰ هزار دلار و پرداخت ۴۰ واحد درصد سود بازرگانی، به مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه موافقت نمود.
بر این اساس، ترخیص خودرو های سواری با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی سی امكان پذیر نبوده و مشمول مقررات این تصویب نامه نمی گردد.
طبق این مصوبه كه اخیرا ابلاغ گردیده است خودرو های سواری مربوط به جانبازان مبحث تصویب نامه مورخ هفتم بهمن ۱۳۸۷ كه تا پیش از صدور مصوبه مورخ ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ با ثبت سفارش وارد كشور شده اند، از حكم بند فوق مستثنی هستند.
همینطور ترخیص خودرو های سواری، بدون اجبار به رعایت محدودیت حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی كه تا تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ برای آنها از جانب سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی قبض انبار صادر گردیده است، با رعایت مقررات مناطق مذكور و سایر قوانین موجود، برای شماره گذاری و تردد در محدوده مجاز تعیین شده برای مناطق، مجاز است.
انجام تشریفات گمركی و ترخیص خودرو های دارای پرونده قضائی كه حكم قطعی برائت برای آنها از جانب مراجع رسیدگی كننده صادر می شود، مشمول قید زمانی برای ترخیص نبوده و با رعایت سایر مقررات، ترخیص آنها بلامانع است.
منبع:

1398/11/30
15:25:58
5.0 / 5
3975
تگهای خبر: بازرگانی , تجاری , خودرو , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است