حفظ رنگ خودرو در برابر مواد شیمیایی

حفظ رنگ خودرو در برابر مواد شیمیایی نت واش: در هنگام مشاهده یك خودرو می‌توان اظهار داشت رنگ بدنه آن‌ اولین چیزی می باشد كه چشم ما را درگیر خودش می‌كند. امروزه تنوع در رنگ اتومبیل‌ها اگر بیشتر از تنوع در رنگ لباس‌هایمان نباشد، كمتر از این مقدار هم نیست و این موضوع به یكی از فاكتور‌های ما برای خرید یك خودرو تبدیل شده است. رنگ اتومبیل در واقع پوششی برای بدنه فلزی آن می باشد كه امروزه با در نظر گرفتن نیاز‌های حسی جوامع، رنگ اتومبیل‌‌ها را نیز همانند طراحی آن‌ها تغییر می‌دهند.


رنگ یك اتومبیل مانند پوست یك انسان، نیاز به مراقبت دارد، واكس و پولیش مناسب می‌تواند مانند یك لایه محافظ از رنگ اتومبیل شما در برابر اشعه فرابنفش نور خورشید و تغییرات دمایی محافظت كند، همچنین یك پولیش كاری خوب می‌تواند تازگی و درخشندگی را به رنگ خودرو شما بازگرداند.
 
مواد شیمیایی كه به رنگ اتومبیل آسیب میزند
 
در این مقاله تیم لوكاپرو قصد دارد؛ برخی از موادی كه به رنگ خودرو آسیب می‌رساند را معرفی و بررسی كند. واكس و پولیش نامناسب یكی از مواد شیمیایی است كه به رنگ خودرو شما آسیب می‌رساند. در حالی كه واكس زدن و پولیش كاری یكی از مواردی است كه برای مراقبت از خودرو شما لازم است، در عین‌حال می‌تواند برای رنگ خودرو شما بسیار ضرر داشته باشد و به آن آسیب برساند، معمولا برخی از برند‌ها برای ارزانتر كردن قیمت تمام شده محصولات خود از مواد نفتی پالایش نشده استفاده می‌كنند كه این مواد می‌تواند در بین ذرات رنگ بدنه خودرو شما منافذی بوجود بیاورد و در طول زمان، رنگ بدنه اتومبیل شما را كدر كند. ما به شما پیشنهاد می‌كنیم كه از فروشگاه‌های مورد اعتماد خرید كنید تا شما را در انتخاب پولیش و واكس مناسب راهنمایی كنند.
 
مایع شستشوی نامناسب، یكی دیگر از مواد شیمیایی است كه می‌تواند به رنگ خودرو شما آسیب جدی برساند. دقت داشته باشید كه مایع شستشویی كه برای شستن بدنه خودرو استفاده می‌كنیم باید قلیایی باشد؛ زیرا مواد اسیدی برای رنگ خودرو شما بسیار مضر است. از همین رو به شما پیشنهاد می‌كنیم كه از مایع‌ شستشوی مخصوص اتومبیل‌ها استفاده كنید.
باران و نور خورشید دو عامل طبیعی و شیمیایی است كه به رنگ اتومبیل شما آسیب می‌رساند. بدیهی است كه نمی‌توان خودرو‌ها را برای همیشه از این دو عامل طبیعی پنهان كرد ولی ما به شما پیشنهاد می‌كنیم كه در هنگامی كه خودرو در حالت پارك است از روكش مخصوص اتومبیل استفاده كنید و همینطور استفاده از یك واكس پوشش دهنده، در حالی كه می‌تواند رنگ خودرو شما را شفاف‌تر نشان دهد، قابلیت محافظت از رنگ بدنه خودرو شما را نیز دارد، شما با واكس زدن بدنه اتومبیل خودتان می‌توانید یك لایه محافظ برای رنگ اتومبیلتان بوجود بیاورید.
 
معمولا باران‌هایی كه در شهر‌ها می‌بارد، باران‌های اسیدی هستند كه آلودگی‌های محیطی نظیر اسید سولفوریك و اسید نیتریك را به همراه دارند، از همین سو به شما پیشنهاد می‌كنیم كه؛ پس از بارش باران و برف سریعا خودرو خودتان را خشك و تمیز كنید، زیرا با بجا ماندن قطرات باران و خشك شدن آن‌ها، مواد اسیدی درون قطرات باران بر روی رنگ بدنه خودرو شما بجا می‌ماند و با تابش نور خورشید غلظت اسیدی آن بالا می‌رود و به زبان ساده‌تر جای قطرات باران بر روی رنگ اتومبیل شما می‌ماند.
 
تابش نور خورشید، اشعه ماورای بنفش را به همراه دارد كه این اشعه باعث فاسد شدن مواد تشكیل دهنده رنگ خودرو می‌شود و اگر خودرو شما زمان زیادی در زیر نور خورشید باشد، پس از مدتی رنگ اتومبیل كدر یا در گاهی موارد دچار زردی می‌شود.
 
1396/05/05
14:00:22
5.0 / 5
5512
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است