آثار برگزیده جشنواره مد و لباس به تولید انبوه می رسد؟

آثار برگزیده جشنواره مد و لباس به تولید انبوه می رسد؟ نت واش: دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور با تشریح نقاط برجسته نهمین جشنواره مد و لباس فجر تاكید دارد كه در روند داوری آثار برای جشنواره مد و لباس به تولید انبوه تعداد زیادی از طرح ها توجه شده است.


در صورتیكه نهمین دوره از جشنواره مد و لباس فجر در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو در حال برگزاری است، مرضیه شفاپور – دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور - درباره خاصیت های برجسته جشنواره امسال به ایسنا می گوید كه تمركز امسال جشنواره مد و لباس روی پوشش اقوام با محوریت استان های گلستان و خراسان شمالی است و لباس اقوام این استانها كه تنوع بالایی در رنگ و دوخت دارند، موضوع مسابقه قرار گرفته است.
بنا به تاكید دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس، در جشنواره امسال مد و لباس كشور به بخش حجاب و عفاف نگاه ویژه ای شده است. همین طور رنگ وارد این حوزه شده است. افزون بر این ها در جشنواره امسال برای نخستین بار برخی از نمونه ها در چارچوب مجموعه (كالكشن Collection) و همین طور پوشاك مادر-دختری و پدر-پسری ارائه شده است.


شفاپور با بیان این نكته كه باید بتوانیم بوسیله فرهنگ راه خودرا برای حضور در عرصه های بین المللی باز نماییم، به حضور ۱۲ كشور در جشنواره مد و لباس امسال اشاره می كند و می گوید: علاوه بر كشورهایی كه در جشنواره مد و لباس فجر شركت كرده اند، از طرف تعداد دیگری از كشورها دعوت شده ایم كه در رویدادهای آنها حضور پیدا نماییم. متأسفانه تابحال حضور طراحان ایرانی در جشنواره های خارجی خیلی كم بوده اما اهتمام داریم این مساله را در برنامه خود قرار دهیم؛ تاكنون از طرف كشورهای اندونزی، اسلوونی، اتریش و هند جهت شركت در جشنواره های مد و لباس دعوت شده ایم.
او می افزاید: ایده آل این است كه جامعه طراحان ایرانی به حدی رشد كنند كه همه آثار آنها در بازار داخل و خارج ارائه شود تا از این طریق فرهنگ مد و لباس ایران به دنیا معرفی شود و در كنار برندهای خارجی معروف، طرح های ایرانی هم حرفی برای گفتن داشته باشند. زمانی برسد كه برندهای ما در دنیا حرف برای گفتن داشته باشند.
دبیر كارگروه مد و لباس كشور ادامه می دهد كه در نهمین جشنوراه مد و لباس فجر به نمایش طرح های سوزن دوزی بعنوان یكی از هنرهای ایرانی پرداخته شده است. همین طور امسال برای نخستین بار غرفه ای برای حضور رسانه ها و استارت آپ ها در جشنواره تشكیل شده است.
او با اشاره به بهبود كمی و كیفی آثار ارسالی به نهمین جشنواره مد و لباس فجر توضیح می دهد كه امسال فراخوان جشنواره دیر اعلام شد، با این وجود آثار ارسالی بیشتر از سال های گذشته بود و از لحاظ كیفیت هم، آثار شرایط بهتری داشتند.
شفاپور بیان می كند: باتوجه به این كه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسالت جشنواره مد و لباس را تولید انبوه آثار برگزیده تعیین كرده است، امسال در بخش داوری جشنواره، از هر یك از گروه ها و قشرهای در رابطه با مد و لباس، از اتحادیه پوشاك، اتحادیه خیاطان و طراحان نماینده ای حضور دارد. بگفته دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس، همه این ها در كنار هم قرار گرفته اند تا بهترین داوری روی آثار صورت گیرد و طرح های منتخب مسیر همواری برای تولید انبوه و ورود به بازار فروش داشته باشند.


وی در ادامه می گوید: اتحادیه پوشاك در همان مرحله انتخاب آثار برگزیده برای جشنواره فجر تعداد زیادی از آثار را برای تولید انبوده و فروش در بازار انتخاب نمود. خوشبختانه امسال ارتباط خوبی بین طراحان و تولیدكنندگان به وجود آمده است و خروجی جشنواره به لحاظ ورود آثار برگزیده به بازار فروش چشم گیر خواهد بود.
شفاپور درانتها گفت و گو با بیان این كه شركت كنندگان جشنوره از گروه های سنی مختلف با تحصیلات متفاوت هستند، اظهار می كند: در جشنواره امسال داشتیم كسی كه طراح چندین و چند ساله است و كسی كه بدون داشتن تحصیلات آكادمیك برای نخستین بار در حوزه مد و لباس طرح زده و شركت كرده است. جوان ترین طراح امسال ۱۲ ساله است كه در مسابقه ایده تا اجرا شركت كرده است.


منبع:

1398/11/26
15:31:00
5.0 / 5
4078
تگهای خبر: بازار , تولید , فروش , كیفیت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است