در گفت وگو با نت واش مطرح شد

آرامش بازار با شفافیت اقتصادی حفظ می شود

آرامش بازار با شفافیت اقتصادی حفظ می شود به گزارش نت واش یك عضو اتاق بازرگانی تهران اعتقاد دارد با وجود كنترل نسبی قیمت كالاها در بازار، برای رسیدن به آرامش قطعی باید شفافیت در اقتصاد افزایش یابد.


سید رضی حاجی آقامیری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به این كه در ماه های گذشته اقتصاد ایران با برخی تلاطم ها مواجه بوده و برخی تصمیمات غلط هم در آن مشاهده شده است، برای رسیدن به آرامش باید كوشش كرد با اصلاح این تصمیمات غلط شفافیت را در اقتصاد افزایش داد.
وی با بیان این كه از سال قبل فشار بر تولیدكنندگان افزایش یافته است، توضیح داد: از سویی با بالا رفتن نرخ ارز تأمین مواد اولیه برای برخی تولیدكنندگان دشوار شد و از جانب دیگر با بالا رفتن نرخ تورم، هزینه نیروی كار و اقدامات جاری بالا رفت.
این عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: در چنین شرایطی با عنایت به قیمت گذاری دستوری كه در بعضی حوزه ها وجود داشت، نرخ ها برپایه روند واقعی خود افزایش نیافتند و این مورد شرایط را برای تولیدكنندگان داخلی دشوار كرد.
وی افزود: در كنار آن چند نرخی شدن ارز هم سبب شد شفافیت در اقتصاد كم شود و برخی افراد به علت رانتی كه در اختیار داشتند، نسبت به تولیدكنندگان واقعی شرایط بهتری پیدا كردند. با این وجود با بازگشت آرامش نسبی، بازار شرایط بهتری پیدا كرده، اما برای اثرگذاری بلندمدت باید به شفافیت و برابری اقتصادی نزدیك شد.
حاجی آقامیری درباره ی وضعیت بازار در ماه های پیش رو هم اظهار داشت: با عنایت به محدودیت واردات، فضای بهتری برای كالاهای تولید داخل به وجود آمده است. هرچند هنوز مسائلی همچون قاچاق شرایط را برای ما دشوار می كند، اما می توان امیدوار بود كه با عنایت به بازار شكل گرفته در اقتصاد ایران در صورتیكه برخی تصمیمات غلط اصلاح گردد، شرایط آرامش امروز تداوم یابد و لااقل تلاطم هایی كه در ماه هایی از سال ۱۳۹۷ با آن روبه رو بودیم دیگر تكرار نشود.1398/11/24
19:41:01
5.0 / 5
4569
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است