فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور بیان كرد:

۵۱ درصد كمبود نیروی محیط بان در كشور

۵۱ درصد كمبود نیروی محیط بان در كشور به گزارش نت واش فرمانده یگان حفاظت محیط زیست بابیان اینكه شمار محیط بانان فعلی در كشور ۴۹ درصد از نیاز ما را تأمین می كند، اظهار داشت: هم اكنون با ۵۱ درصد كمبود نیروی محیط بان مواجه هستیم.به گزارش نت واش به نقل از مهر، سرهنگ جمشید محبت خانی بامداد چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان ستاد فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان ضمن بیان اینكه كمبود نیروی محیط بان در كشور یكی از مهم ترین چالش های سازمان حفاظت محیط زیست به حساب می آید، تصریح كرد: هم اكنون با كمبود ۵۱ درصد نیروی محیط بان در كشور مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینكه سه هزار و ۵۰۰ نفر محیط بان در كشور مشغول به كار هستند، خاطرنشان كرد: این تعداد ۴۹ درصد از نیاز سازمان محیط زیست را تأمین می كند كه باید برای جذب نیروهای جدید اقدامی اساسی صورت گیرد.
به كارگیری ۳ هزار محیط بان در ۱۰ سال آینده
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور از برنامه ریزی برای جذب و گزینش نیروهای جدید در سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: بزودی فراخوان به كارگیری ۳۰۰ نیروی محیط بان جدید در سراسر كشور صادر می شود.
محبت خانی بابیان اینكه كمبود نیروی محیط بان سبب شد محیط بانان فعلی ۱۸ روز كار و ۱۲ روز استراحت داشته باشند، تصریح كرد: این امر سبب خستگی و دوری از خانواده محیط بانان شده كه با جذب نیروهای جدید این مشكل رفع می شود.
وی از برنامه ریزی برای به كارگیری سه هزار محیط بان در ۱۰ سال آینده اطلاع داد و افزود: ۶۰۴ پاسگاه محیط بانی در كشور فعال است كه به دلیل كمبود نیرو الان ۵۱۷ پاسگاه محیط زیست فعالیت دائمی دارد و از این تعداد ۴۵۰ پاسگاه به صورت شبانه روزی و مابقی به صورت فقط روزانه فعالیت می نمایند.

1398/11/02
23:03:23
5.0 / 5
4687
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است