پلاتس:

تحریم های آمریكا ضد فولاد ایران بی اثر خواهد بود

تحریم های آمریكا ضد فولاد ایران بی اثر خواهد بود به گزارش نت واش منابع آگاه به پلاتس گفتند به علت قیمت جذاب محصولات ایرانی برای خریداران در آسیا، تحریم های جدید آمریكا ضد صادرات فولاد احیانا تأثیر چندانی نخواهد داشت.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، یك تاجر به پلاتس اظهار داشت: تا زمانی كه محصولات فولادی قیمتهای جذابی دارند، انتظار نمی رود تحریمهای اخیر آمریكا روی تولیدكنندگان فولاد ایرانی تأثیر بزرگی داشته باشد. حتی در دوره تحریمهای قبلی، خریداران آسیایی از خرید محصولات ایرانی كنار نكشیدند و تصور نمی كنم تحریمهای جدید به خصوص با عنایت به ارزان شدن ریال ایران، تأثیر چندانی داشته باشد.

وی در ادامه اضافه كرد: فولادسازان ایرانی می توانند بسیار رقابت پذیر باشند با این وجود بعضی از هزینه ها مانند حمل بار افزایش پیدا كرده است.

اما بعضی از معامله گران هم عنوان كردند كه تحریمهای جدید امكان دارد اثرگذار باشد و سبب شود بعضی از مشتریان علاقه ای به خرید از ایران نداشته باشند.

طبق اعلام ایمیدرو، صادرات فولاد ایران در طول تحریمهای ثانویه ضد كشور افزایش پیدا كرده است و عمده فولاد ایرانی در هر صورت در بازارهای خارجی و از راه معامله گران در نقاطی شامل دوبی معامله می شود.

منابع بازار اظهار كرده اند انتظار می رود چین به واردات بعضی از محصولات فولادی ایران از راه شركتهای چینی فعال در خاورمیانه ادامه دهد. از ژوئن كه چین واردات آهن قراضه را ممنوع كرد و در نتیجه قیمتهای داخلی افزایش پیدا كرد، خریداران چینی به میزان فزاینده ای تناژ ورقه های فولادی، اسلب و آهن خام ایرانی را خریداری نموده اند. آمار گمركی چین نشان داد كه این كشور حداقل ۴۰۰ هزار تن ورق و اسلب فولادی در فاصله ژانویه تا نوامبر ۲۰۱۹ از ایران وارد كرده است.

پس از بروز تنشهای ژئوپلیتیكی اخیر، دولت اندونزی از خریداران این كشور خواست از خرید ورق فولادی ایرانی اجتناب كنند. یك واردكننده اندونزیایی بزرگ به تنهایی حدود ۲۰۰ هزار تن در سال ورق ایرانی خریداری نموده بود. سایر خریداران بزرگ فولاد ایران تایلند، عمان و عراق هستند.

بر اساس گزارش پلاتس، تركیه هم از ایران واردات دارد اما بعنوان یكی از بزرگترین تولیدكنندگان میلگرد، عمده نیاز خویش را در بازار داخلی تأمین می كند. طبق آمار موسسه آمار تركیه، این كشور در ۱۱ ماه نخست سال ۲۰۱۹ به میزان ۱۴۱ هزار و ۳۰۰ تن میلگرد از ایران وارد كرد كه در مقایسه با ۳۰ هزار و ۷۰۰ تن در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ رشد قابل ملاحظه ای داشت كه عموما به علت ارزانی قیمت میلگرد ایرانی بود. تركیه در كل سال ۲۰۱۸ تنها ۵۰ هزار و ۳۲۰ تن میلگرد از ایران وارد كرده بود.

منبع:

1398/10/25
20:05:47
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است