حركت عربستان به سمت خودروهای برقی

حركت عربستان به سمت خودروهای برقی نت واش: عربستان سعودی به منظور گسترش استفاده از خودروهای پاك برقی و زیرساختهای مربوطه، با شركتهای ژاپنی همچون نیسان قراردادهایی را امضا نموده است.به گزارش نت واش به نقل از وب سایت gadgetsnow، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.

دولتهای بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و كاهش دمای كره زمین، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.

طبق گزارش های انتشار یافته، عربستان سعودی به منظور حفظ محیط زیست و افزایش استفاده از خودروهای پاك برقی و الكتریكی با شركت های توكیو پاور و همینطور شركت خودروسازی نیسان ژاپن قراردادی را به امضا رسانیده است تا زیرساخت های ایستگاههای شارژ خودروهای برقی را گسترش داده و در نتیجه خودروهای پاك برقی و الكتریكی در سطح شهر افزایش یابند.

استفاده از خودروهای پاك برقی پاك و دوستدار محیط زیست با استقبال بی نظیری از جانب دولت ها و شهروندان كشورهای مختلف در سراسر جهان مواجه شده است.

همانطور كه می دانیم غول های خودروسازی جهانی هم تصمیم گرفته اند به منظور كاهش میزان انتشار آلاینده ها و تاثیرات مخرب آن بر محیط زیست و سلامت شهروندان، به رقابت تنگاتنگی در طراحی و تولید انبوه خودروهای الكتریكی بپردازند.

عربستان سعودی تصمیم گرفته است كه در تمامی عرصه های صنعتی اقتصاد خویش را از وابستگی صرف به صادرات و فروش نفت برهاند و در همین راستا هم سرمایه گذاری های هنگفتی را از شركت های بزرگ جهانی به خود جذب كرده است. حالا هم با همكاری با خودروساز برتر ژاپنی (نیسان) تصمیم گرفته است خودروهای پاك الكتریكی برتر جهان را وارد كشور كرده و در دسترس شهروندان سعودی قرار دهد.

قرارداد عربستان سعودی با شركت های توكیو پاور (TEPCO ) و تاكائوكا توكوی ژاپن به مردم عربستان این امكان را می دهد تا بعد از ساخت ایستگاههای شارژ سریع، خودروهای برقی و الكتریكی خویش را تنها در مدت زمان كوتاهی ( ۳۰ دقیقه) شارژ كنند.

البته لازم به ذكر است كه هنوز هیچ برنامه مشخص و زمان و جزئیات دقیقی برای اجرای این پروژه بیان نشده است.

امین ناصر - مدیرعامل شركت برق عربستان سعودی (SEC) - در ماه اكتبر در مصاحبه ای با CNBC عنوان نمود كه توسعه خودروهای برقی و الكتریكی در سالها و دهه های آینده رشد بی سابقه و بی نظیری خواهد داشت و ما هم اكنون می خواهیم قدم بزرگی به سمت پیشرفت و توسعه صنعت خودروهای پاك برقی برداریم.

همانظور كه خیلی از تحلیلگران برآورد كرده بودند، سال ۲۰۱۸ میلادی نقطه عطف و شروع مناسبی برای توسعه و پیشرفت صنعت خودروهای برقی و الكتریكی در جهان محسوب خواهد شد.
1396/10/26
22:09:22
5.0 / 5
5070
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است