تحلیل نایب رئیس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس

تحلیل نایب رئیس اتاق بازرگانی از وضعیت بورس به گزارش نت واش نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اعتقاد دارد با وجود آنكه احتمال شكل گیری تلاطم هایی در بازار بورس وجود دارد اما با عنایت به روانی بودن این تغییرات و بر هم نخوردن ساختار بازار، نگرانی برای طولانی مدت بودن این تلاطم ها وجود ندارد.


حسین سلاح ورزی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: دو عاملی كه می تواند بر عملكرد بازار بورس تاثیر بلندمدت بگذارد، بروز محدودیت های ساختاری جدی در نظام اقتصادی و مختل شدن عملكردن زیرساخت های پرداخت است.
وی افزود: هرچند به شهادت رساندن سردار سرافراز قاسم سلیمانی می تواند ریسك های تصمیم گیری را با تغییر و تحول روبه رو كند اما با عنایت به اینكه دو عامل اثرگذار بر عملكرد بازار بورس تغییری نكرده، نگرانی در زمینه تعطیلی بازار وجود ندارد.
بگفته نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، گرچه مسائل روزهای گذشته می تواند بر عملكرد كوتاه مدت بازار بورس اثر منفی بگذارد اما بخشی طبیعی از پروسه این بازار است.
سلاح ورزی با اشاره به اینكه دشمن به دنبال ایجاد جنگ روانی مقابل ایران است، اشاره كرد: در چنین شرایطی پشتیبانی از بازار سرمایه و حفظ فعالیت آن به شكل منطقی و اصولی اهمیت فراوانی دارد. همه بورس های جهان تحت تاثیر اخبار سیاسی با تحول و تلاطم مواجه می شوند، اما ساختار این بازار چنین ریسك هایی را همواره پشت سر گذاشته و اثری بلندمدت دراین زمینه بروز نیافته است.
بگفته وی، در شرایط فعلی خبررسانی دقیق و شفاف به فعالان بازار سرمایه، آموزش آنها و عمق بخشیدن به بازار بهترین راهكارهایی است كه می تواند از طرف دولت و نهادهای تصمیم گیر به مرحله اجرا برسد.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بورس تهران بعد از ركوردشكنی های متوالی در هفته گذشته، هفته جاری را با روند كاهشی شاخص شروع كرد.1398/10/18
14:44:19
5.0 / 5
4290
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است