تامین 3 ساعته آب گرم و برق مناطق صدمه دیده از مخاطرات طبیعی با راهكار محققان كشور

تامین 3 ساعته آب گرم و برق مناطق صدمه دیده از مخاطرات طبیعی با راهكار محققان كشور به گزارش نت واش تعدادی از پژوهشگران كشور همزمان با وقوع سیل در اوایل سال جاری، موفق شدند با راه اندازی نیروگاه خورشیدی، انرژی مورد نیاز روستای حیات الغیب استان لرستان كه درگیر سیل شده بودند را تامین كنند.


افشین اصلیان، متخصص حوزه انرژی های خورشیدی و مجری طرح در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار داشت: در زمان وقوع سیل اوایل سال جاری، خیلی از نواحی سیل زده در كنار سایر نیازمندی ها، احتیاج به تامین انرژی داشتند كه در این راستا در دیداری كه از مناطق سیل زده داشتیم، طرحی را برای تامین انرژی مورد نیاز اجرایی كردیم.
وی اجرای این طرح را در روستای "حیات الغیب" استان لرستان دانست و اظهار نمود: در این طرح با حمایت های مردمی مبادرت به راه اندازی سیستم خورشیدی كردیم كه هم آب گرم مورد نیاز مردم سیل زده را تامین كرد و هم امكان برق رسانی به چادرها بوجود آمد.
اصلیان، با اشاره به اینكه راه اندازی این پایلوت تجربیات خوبی برای طراحی سیستم های خورشیدی در شرایط بحرانی بود، تصریح كرد: نیروگاه خورشیدی ایجادشده توان تامین انرژی برای ۴۰ چادر را دارد.
مجری طرح خاطرنشان كرد: در صورت پشتیبانی از این طرح و تكمیل آن می توان پك هایی در شرایط بحرانی تهیه كرد تا در زمان وقوع مخاطرات از آن بهره برداری نمود.
به قول این محقق حوزه انرژی های خورشیدی، این سیستم می تواند در مدت ۳ ساعت برق مورد نیاز مناطق صدمه دیده از مخاطرات طبیعی را تامین كند.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، روستای حیات الغیب كه در بخش معمولان شهرستان پلدختر استان لرستان واقع شده است، به علت مجاورت با رودخانه "كشكان" در سیل اوایل سال جاری در معرض طغیان این رودخانه قرار گرفت و درصد بالایی از این روستا تخریب شد. این روستا علیرغم آنكه فاصله چندان زیادی با مركز استان ندارد، بر اثر سیل مسیر دسترسی ماشین به آن مسدود شد.

1398/10/14
21:58:49
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: آب , بحران , برق , راه اندازی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است