رئیس قوه قضاییه:

مردم توقع یك نظام اداری كارآمد را دارند

مردم توقع یك نظام اداری كارآمد را دارند به گزارش نت واش رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: گفتمان غالب در كشور باید گفتمان اجرای عدالت و مبارزه با فساد باشد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه شورای اداری البرز كه امروز (پنجشنبه) در استانداری البرز برگزار گردید ضمن تبریك به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) با اشاره به اینكه مردم در دی ماه دشمن را ناامید كردند اظهار داشت: سوال این است كه پاسداشت این مردم توسط مدیران چیست؟ پاسداشت عبارت است از اجرای عدالت و مبارزه با فساد اداری، مدیرانی كه انجام وظیفه می كنند بدانند مسئله اصلی اجرای عدالت اداری و مبارزه بی امان با فساد اداری است.

وی افزود: خانواده شهدا و مردم عزیر توقع یك نظام اداری كارآمد را دارند كه بتواند گره گشای زندگی آنها باشد و بتواند قانون عادلانه را اجرا نماید و به هیچ عنوان اجازه دور زدن قانون را به كسی ندهند، محصول نظام اداری كارآمد افزایش اعتماد مردم به نظام خواهد بود، محصول نظام اداری كارآمد افزایش امنیت در كشور خواهد بود، از مولفه های مهم امنیتی ملی ما حضور مردم متدین در صحنه است كه نظام اداری كارآمد آنرا تقویت می كند.

وی با طرح این سوال كه مشكلات نظام اداری كارآمد چیست، اظهار داشت: ما یك تجریه ۴۰ ساله داریم، در این ۴۰ سال رویش های بسیار دیگری هم داشته ایم، ما در كنار این ریزش هایی داشته ایم اما رویش بسیار داشته ایم.

رئیس قوه قضاییه اضافه كرد: در حوزه اقتصادی هم همچنین است، در صنعت، كشاورزی، علم و فناوری و مراكز دانش بنیان قدم های زیادی برداشته شده است، با گذشت این سال ها نباید شاهد این باشیم كه مردم گله عمل نشدن به قانون، بی عدالتی و زد و بند باشند كه اعتماد گرفتار صدمه شود، این پذیرفته نیست وظیفه همه ماست ك در این میدان كار نماییم، مدیران هم باید پیشبینی كنند هم پیشگیری كنند و هم برخورد بموقع متناسب كنند.

رئیسی با اشاره به اینكه دشمن در ناامیدی بسیار می دمد اما خودش ناامید شده است اظهار داشت: مردم مطالباتی دارند كه به حق است، چه كسانی باید این مطالبات را پیگیری كنند تا رضایت مردم جلب شود، در این میدان آنچه كه وظیفه است این است كه به قانون عمل شود.

وی با اشاره به اینكه سازمان اداری باید شدیدا نسبت به رشوه، زد و بند و كارهای غیرقانونی حساس باشد، اظهار داشت: حراست ها و بازرسی ها باید بعنوان چشم مدیران احساس مسئولیت كنند، مگر می شود در یك سازمان نارسایی دیده شود و نسبت به آن حراست بی توجه یا كم توجه باشد.

وی اضافه كرد: اول بازرسی و حراست باید به مدیر اخطار دهند كه روند ناسالم در حال ناراضی كردن مردم است، خوشبخاته با فرمایش رهبری نسبت به رونق تولید تمام بخش ها به رونق تولید حس گرفته است اما این حس باید به اجرای قانون بهبود فضای كسب و كار ختم شود، این قانون توسط مجلس تصویب شده و همه باید در جایگاه خود آنرا دنبال كنند.

رئیسی با اشاره به اینكه فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی منشور كاملی برای بهبود فضای كسب و كار و رفع موانع تولید است اظهار داشت: ما حتما از اینكه اختلافات در مراكز تولید در شوراهای حل اختلاف حل شود و به دستگاه قضایی كشیده نشود استقبال می نماییم.

وی اضافه كرد: فعال شدن نظام داوری شوراهای حل اختلاف می تواند به كاهش ورودی پرونده كمك نماید و ما از این استقبال می نماییم.

رئیس قوه قضاییه در مورد مسئله بانك ها با اشاره به اینكه در ارتباط با این مورد مسائلی زیادی گفته شده است، اضافه كرد: اصلاح اقتصادی بدون اصلاح نظام بانكی امكان ندارد این یك لزوم اجتناب ناپذیر است، مسائلی چون دادن تسهیلات به تولید نه دلال ها، یا رفتن نقدینگی به سمت تولید.

وی افزود: عوارض، مالیات و بیمه هم باید به نحوی تنظیم شود كه تولید كننده تحت فشار قرار نگیرد، در این حوزه آماده تشكیل كارگروه با حضور دستگاه قضایی هستیم.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود تصریح كرد: ما از مدیر مسئولیت پذیر و با جرات و جسارت در انجام وظایف با همه ظرفیت حمایت خواهیم كرد، به دوستان سراسر كشور هم گفته ایم از تولید كننده ای كه تحریم را دور می زند و اشتغال را زیاد می كند وظیفه داریم با همه وجود حمایت نماییم، امروز اینها سربازان خط مقدم این جنگ اقتصادی هستند، رهبری امر فرمودند و ما همه سرباز هستیم.

وی اضافه كرد: احساس تولید كننده باید این باشد كه از او حمایت می شود، مردم باید این احساس را داشته باشند كه عدالت اجرا می شود احساس اینكه مردم به حق خود می رسند پارتی بازی و فساد رفع و قانون حاكم شده است، این احساس را مردم باید داشته باشند.

رئیس قوه قضاییه در ادامه به مسائل آب و چاه های غیرمجاز هم اشاره و اعلام نمود: این مورد تا كجا مقرر است ادامه پیدا كند؟ دولت و وزارت نیرو باید وضعیت چاه های غیرمجاز را تعیین تكلیف كنند.

وی اضافه كرد: نباید اراضی كشاورزی ویلا شود، این ساز و كار دارد؛ تغییر كاربری باید امر ضد ارزش دانسته شود، چرا باید با این مورد مماشات شود؟ اینها منابع و ذخایر كشور است؛ جنگل و منابع طبیعی و محیط زیست جزو حقوق عامه است و نباید به مخاطره بیفتد، در این بخش محیط زیست منابع طبیعی میدان داران هستند.

وی در مورد زندان هایی كه در داخل شهرها قرار گرفته است هم اظهار داشت: ما از انتقال زندان هایی كه در داخل شهرهاست و می توان به خارج منتقل كرد استقبال می نماییم اما به صورت كلی باید تلاش نماییم جمعیت كیفری كاهش پیدا كند.

آیت الله رئیسی در انتها اظهار داشت: گفتمان غالب در كشور باید گفتمان اجرای عدالت و مبارزه با فساد باشد و این باید اجرا شود.

منبع:

1398/10/13
12:07:28
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: آب , بیمه , تولید , دستگاه
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است