طلا آماده یك شروع پرهیجان در نخستین هفته سال نو

طلا آماده یك شروع پرهیجان در نخستین هفته سال نو نت واش: طلا در بیشتر اوقات سال 2019 با رشد قیمتی كه با وجود صعود بازارهای سهام داشت، موفق شد معامله گران را غافلگیر كند و مفسرین انتظار دارند روند افزایش قیمت طلا در اولین هفته سال میلادی جدید ادامه پیدا كند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، طلا در آستانه سال نوی میلادی به بالای مرز ۱۵۰۰ دلار صعود كرد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جمعه بازار سنگاپور با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۵۱۳ دلار و ۳۶ سنت رسید و برای كل هفته بیشتر از دو درصد رشد نشان داد. هر اونس طلا در بازار معاملات آتی آمریكا هم با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۵۱۸ دلار بسته شد.

عملكرد هفته گذشته طلا بهترین عملكرد این فلز باارزش در چهار ماه گذشته بود. طلا از شروع سال ۲۰۱۹ تابحال حدود ۱۸ درصد افزایش قیمت داشته است كه عموما به سبب جنگ تجاری ۱۷ ماهه آمریكا و چین و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده است.

به گفته فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شركت "آر جی او فیوچرز"، اواخر دسامبر از نظر تاریخی زمان مناسبی برای طلا است و قیمتها معمولا درانتها سال و اوایل سال نو صعود می كنند. وی با اشاره به این كه این فلز باارزش پتانسیل صعود بیشتر قیمت در اولین هفته سال نوی میلادی را دارد، پیش بینی نمود طلا احیانا تا مرز ۱۵۲۵ تا ۱۵۵۰ دلار پیشروی خواهدنمود.

معامله گران با شروع سال ۲۰۲۰ به اخبار سیاسی و تجاری به دقت چشم دوخته اند و امیدوارند كه سال جدید پاسخهایی را برای بعضی از ابهامات جهانی عمده همچون تعرفه های تجاری، انتخابات ریاست جمهوری آمریكا، برگزیت و رشد اقتصاد جهانی فراهم آورد.

جیم ویكاف، تحلیلگر فنی ارشد كیتكو در این زمینه اظهار داشت: سرمایه گذاران در كوتاه مدت نسبت به مذاكرات تجاری آمریكا و چین خوش بینی بیشتری دارند و درباب طلا، توجه خودرا به بهبود اعتماد مصرفی معطوف كرده اند. تقاضای بهتر مصرف كننده، تاثیر منفی بازارهای سهام صعودی را برای طلا جبران می كند. بر اساس فنی، طلا فضا برای افزایش بیشتر قیمت دارد.

به گفته جورج گرو، مدیركل شركت مدیریت سرمایه "آر بی سی"، موقعیت طلا تا حدودی مثبت شده است برای اینكه سرمایه گذاران به دنبال پشتیبانی از سرمایه در مقابل ریسكهای منفی در سال ۲۰۲۰ هستند. هنگامی كه طلا به موانع معمولی واكنش نشان نمی دهد نشانه مثبتی برای قیمت این فلز است. طلا پناهگاه مطمئن در مقابل ریسكهای احتمالی است و سرمایه گذاران دلیلهای مختلفی دارند كه بخواهند طلا نگه دارند.

اما روهیت ساوانت، مدیر تحقیقات گروه سی پی ام به كیتكونیوز اظهار داشت: با وجود تقاضایی كه برای خرید طلا وجود دارد، بازار این فلز باارزش ممكنست با سودگیری روبرو شود.

بر اساس گزارش كیتكونیوز، آمار اقتصادی كه هفته جاری منتشر می شوند به سبب جشنهای تعطیلات محدود خواهند بود و مهمترین خبر، جزئیات نشست دسامبر كمیته بازار آزاد بانك مركزی آمریكا خواهد بود كه روز پنج شنبه منتشر می شود.

منبع:

1398/10/08
20:22:14
5.0 / 5
4108
تگهای خبر: بازار , تجاری
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است