رییس اتاق بازرگانی ایران و چین:

شراكت تجاری ایران و چین ادامه می یابد

شراكت تجاری ایران و چین ادامه می یابد نت واش: رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اظهار داشت: همكاریهای طولانی مدت اقتصادی دو كشور سبب شده نیازهای متقابل اقتصادی شكل بگیرد كه فشار تحریم ها نمی تواند در بلندمدت به آن صدمه ای وارد كند.


مجیدرضا حریری در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: از گذشته دور تاریخی تا دهه های اخیر همواره اقتصاد ایران و چین در ارتباط نزدیك با یكدیگر قرار داشته اند و نیازهای متقابلی میان هر دو اقتصاد وجود داشته كه تداوم و گسترش همكاری ها را تضمین كرده است.
به قول وی، نیاز اقتصاد چین به محصولات نفتی و پتروشیمی ایران و نیاز ایران به كالاهای صنعتی و محصولات مصرفی سبب شده در این سال ها چین همواره بعنوان شریك اصلی اقتصاد ایران مطرح بوده و این روال تا حال حاضر هم ادامه پیدا كند.
رئیس اتاق ایران و چین با اشاره به اینكه فشار تحریم ها می تواند در كوتاه مدت محدودیت هایی در روابط تجاری دو كشور ایجاد كند، اظهار داشت: هرچند دشواری نقل و انتقالات بانكی و ارزی سبب شده تجارت در ماه های گذشته تحت تأثیر قرار بگیرد اما با این وجود چین همچنان شریك اصلی تجاری ایران است و خیلی از سرمایه گذاران چینی علاقه زیادی برای ورود به ایران و گسترش همكاری ها دارند.
حریری با اشاره به سفرهای اخیر هیئت های اقتصادی ایران به چین، خاطرنشان كرد: از نمایشگاه اخیر اقتصادی چین گرفته كه تعداد زیادی از شركت های ایرانی در آن حضور داشتند تا سفر اخیر هیئت ایرانی با محوریت گردشگری و صنایع دستی، نشان داده است كه فرصت های اقتصادی مشترك میان دو طرف فراوان است و سرمایه گذاران چینی از ورود به برخی حوزه های جدید ایران برای سرمایه گذاری استقبال می كنند كه امیدواریم در آینده این مذاكرات ابتدایی به نتایج قطعی منجر شود.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بر مبنای جدیدترین گزارش عرضه شده از جانب رئیس سازمان توسعه تجارت، میزان صادرات ایران به چین در هشت ماهه ابتدایی سال جاری رشد ارزشی ۱۱ درصدی را پشت سر گذاشته است.
بر مبنای آمارهای عرضه شده از تجارت هفت ماهه سال جاری، چین با ۲۵ درصد اصلی ترین صادركننده كالا به ایران و اصلی ترین واردكننده كالا از ایران به حساب می آید.1398/10/07
09:59:26
5.0 / 5
4804
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است