جزئیات انتقال آب از دریای عمان به ۳ استان شرقی

جزئیات انتقال آب از دریای عمان به ۳ استان شرقی به گزارش نت واش رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاكید بر اینكه اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان، گامی برای توسعه مناطق شرقی كشور است، خبر داد: ارزش نهایی پروژه انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی كشور به 2.5 میلیارد دلار می رسد.


به گزارش نت واش به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، خداداد غریب پور اشاره كرد: این پروژه در سه فاز ۲۵۰ میلیون متر مكعبی تعریف شده كه در مجموع ۷۵۰ میلیون متر معكب آب را به این مناطق منتقل خواهدنمود.

پروژه ۱۵۰۰ كیلومتری
وی طول كل مسیر انتقال آب را ۱۵۰۰ كیلومتر اعلام و اشاره كرد: وزارت صنعت معدن و تجارت و ایمیدرو این پروژه را هدایت خواهند كرد تا زمینه ساز توسعه مناطق شرقی كشور شود.
بگفته وی، همكاریهای استانداری ها، سازمان های صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو نقش ویژه ای در پیشبرد این طرح ملی دارد.
وی با تاكید بر اینكه ۶۰ درصد آب انتقالی به مصارف شرب خواهد رسید، اظهار نمود: سهم شركتهای معدنی و صنایع معدنی ۲۰ درصد از سرمایه گذاری است و آماده حضور در مناطق شرقی كشور هستند.
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اضافه كرد: شركتهای فولاد مباركه، فولاد خراسان، اپال پارسیان، توسعه صنایع فراگیر سناباد (وابسته به فولاد خوزستان) و فولاد شرق كاوه (كه بیشترین سهم را در تامین سرمایه تقبل كرده است) مبادرت به سرمایه گذاری این طرح به میزان تعهد شده خواهند كرد.

توسعه شرق در ادامه توسعه مناطق مركزی
غریب پور با یادآوری اینكه بخش شرقی كشور نیز همچون بخش مركزی ایران، با حضور این شركت ها شاهد توسعه خصوصاً در بخش معادن می شود، اظهار نمود: مجموع اشتغالی كه شركتهای سرمایه گذار در ناحیه معدنی سنگان (خراسان رضوی) به وجود آورده اند به ۷۰۰۰ نفر رسیده است كه این رقم درانتها سال جاری با شروع به كار دو كارخانه جدید كنسانتره فولاد مباركه و گندله سازی خوزستان، به مرز ۹۰۰۰ نفر خواهد رسید.
وی با اشاره به پروژه خط انتقال آب از خلیج فارس به نواحی مركزی ایران، اشاره كرد: در سوی دیگر كشور شركتهای بزرگ، در گام نخست مبادرت به انتقال آب از خلیج فارس به سیرجان می كنند كه تا اختتام امسال محقق می شود و در فاز دیگر تا شهریور سال ۹۹ این خط به شركت چادرملو می رسد.
او اشاره كرد: تجربه چنین پروژه ای اساسا به اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی، كمك شایانی می كند.
رئیس هیات عامل ایمیدرو درباره چشم انداز سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت معادن و صنایع معدنی اظهار داشت: ارزش كل طرح های زیربنایی این بخش به ۱۱ میلیارد یورو می رسد و امروز آغازی بر اجرای یكی از بزرگترین طرح های ملی زیربنایی كشور است.1398/09/25
14:41:40
5.0 / 5
5095
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است