دبیر انجمن خودروسازان:

تحریم و بنزین یورو۴، مانع تولید خودروی یورو۵ است

تحریم و بنزین یورو۴، مانع تولید خودروی یورو۵ است به گزارش نت واش دبیر انجمن خودروسازان ایران اظهار نمود: فعلا به سبب آماده نبودن زیرساخت ها خصوصاً عدم تولید و توزیع سوخت یورو 5، امكان تولید خودروی سواری با استاندارد آلایندگی یورو 5 وجود ندارد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای به مدیرعامل شركت ایران خودرو، توقف پیش فروش چهار خودروی یورو ۴ این شركت با موعد تحویل سال آینده را خواهان شده و اعلام نموده است كه در صورت ادامه پیش فروش این خودرو ها، سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری قانونی را در دستور كار خود قرار خواهد داد.
در این رابطه احمد نعمت بخش- دبیر انجمن خودروسازان ایران - در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: طبق قانون قبلی باید از شروع سال جاری (۱۳۹۸)، استاندارد آلایندگی خودرو های سواری به یورو ۵ ارتقا می یافت كه در سال قبل با ارسال نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، به دو دلیل آماده نبودن زیرساخت های لازم خصوصاً عدم تولید و توزیع سوخت بنزین یورو ۵ و همین طور تحریم ها و مشكلات ناشی از آن، خواهان به تعویق افتادن اجرای این استاندارد تا اختتام تحریم ها شدیم.
وی با اشاره به اینكه به دنبال این مساله هیات دولت با تعویق یك ساله استاندارد یورو ۵ موافقت نمود، اشاره كرد: بدین ترتیب ارتقای استاندارد آلایندگی خودرو ها به یورو ۵، به ابتدای سال آینده (۱۳۹۹) موكول شد.
دبیر انجمن خودروسازان ایران افزود: هم اكنون عدم تولید و توزیع بنزین یورو ۵ سبب شده خودرو های وارداتی با استاندارد یورو ۵ نیز به سبب استفاده از سوخت یورو ۴، گرفتار مشكلات عدیده شده و بطور مكرر به تعمیرگاه ها بازگشت كنند. در این شرایط بدیهی است كه وزارت نفت از شروع سال آینده، امكان تولید و توزیع سراسری بنزین یورو ۵ را ندارد؛ بدین سبب بدیهی است كه خودروسازان نیز نمی توانند آلایندگی خودرو های سواری را به یورو ۵ ارتقا دهند برای اینكه سوخت مورد نیاز آنها تولید و توزیع نمی شود؛ ضمن اینكه تحریم ها نیز مشكل مضاعف دیگری در این راه هستند.
نعمت بخش در پاسخ به اینكه آیا سازمان محیط زیست راسا می تواند مانع پیش فروش خودرو یا شماره گذاری آنها شود؟ اظهار داشت: طبق قانون، سازمان حفاظت محیط زیست جایگاه قانونی برای جلوگیری از پیش فروش خودرو ها ندارد. البته این سازمان جزو سازمان های است كه شماره گذاری خودرو ها منوط به تایید آنها است.
منبع:

1398/09/23
22:36:16
5.0 / 5
4673
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است