اجرای كدام استاندارد برنج به تعویق افتاد؟

اجرای كدام استاندارد برنج به تعویق افتاد؟ به گزارش نت واش مدیركل دفتر ارزیابی كیفیت كالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران از به تعویق افتادن اجرای استاندارد ۱۲۷ نوع برنج در بخش مشخصات فیزیكی (ظاهری) اطلاع داد و اظهار داشت كه بر این اساس واردكنندگان تا یك سال آینده ملزم به اعلام درجه محصول وارداتی خود نیستند، اما اجرای استانداردهای كیفی و بهداشتی برنج همچون گذشته كنترل می شود.


تقی تقی پور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه بحث استاندارد در بخش كیفی و كمی مطرح می شود، اظهار نمود: حجم بسته بندی و درجه بندی همچون مواردی است كه در استاندارد كمی مطرح می شود.
وی با اشاره به اینكه برنج درجه یك تا سه هم می تواند استاندارد و با كیفیت باشد، اضافه كرد: به تعویق افتادن اجرای استاندارد ۱۲۷ برنج در بخش مشخصات فیزیكی به این مفهوم است كه واردكنندگان ملزم به اعلام درجه بندی برنج وارداتی (از نظر ظاهری) نیستند اما استانداردهای كیفی و بهداشتی این محصول تغییری نكرده و همچون قبل كنترل می شود.
این مقام مسئول علت تعویق یك ساله استاندارد ۱۲۷ برنج را وجود برخی مشكلات و معذورات برای واردكنندگان برشمرد و اظهار داشت: طبق اختیاری كه قانون گذار به وزرا و رئیس سازمان ملی استاندارد اعطا كرده است، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر جهاد كشاورزی و رئیس سازمان ملی استاندارد با امضای یك صورتجلسه سه امضایی مقرر كردند كه طی یك سال آینده درجه بندی برنج در استاندارد برنج وارداتی كنترل نشود.
تقی پور با اشاره به اینكه انجمن واردكنندگان برنج در زمان تنظیم استاندارد برنج وارداتی حضور داشته، اما در جریان اجرای این استاندارد واردكنندگان با مشكلاتی مواجه گشتند، خاطرنشان كرد: با عنایت به نیاز كشور به برنج و حجم زیاد برنج وارداتی، سازمان ملی استاندارد با عنایت به درخواست های صورت گرفته و با اختیاری كه قانون گذار در اختیار این سازمان قرار داده، با به تعویق افتادن این استاندارد موافقت كرده است.
او همینطور تصریح كرد كه خط واردات هر كالا مشخص است و قیمت درجه های مختلف برنج در مراجع توزیع از جانب مراجع ذیربط كنترل خواهد شد.1398/09/22
14:21:52
5.0 / 5
4365
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است