در حاشیه جلسه دولت

رحمانی: آمار تولید داخل كشور افزایش یافته است

رحمانی: آمار تولید داخل كشور افزایش یافته است به گزارش نت واش وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: جواز تأسیس واحدهای تولیدی ۱۶ درصد و پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی ۸ درصد رشد داشته است و در مجموع تولیدات داخل كشور رو به رشد است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت با اشاره به اینكه جواز تأسیس واحدهای تولیدی ۱۶ درصد و پروانه بهره برداری از واحدهای تولیدی ۸ درصد افزایش داشته است، اظهار نمود: آمار تولید داخل هم افزایش داشته است. در هشت ماه اول امسال تولید فولاد، مس، سیمان، سرامیك، دارو، منابع غذایی، پوشاك، روغن و مجموع تولیدات پتروشیمی افزایش یافته است. تقاضای ایجاد واحدهای تولیدی هم افزایش داشته است. مصرف برق این واحدها هم شش درصد رشد داشته است. البته در بعضی كالاهای خاص كاهش تولید هم داشته ایم اما در مجموع تولید ما افزایش داشته است.
وی در ادامه درباره تولید خودرو های برقی هم اظهار داشت: تولید این خودرو ها یكی از برنامه های اصلی ما است و به جد پیگیری می شود. مپنا و چند شركت دیگر در این حوزه فعال می باشند ولی تحقیقات در این حوزه زمان بر است. البته قیمت خودرو های برقی هم باید به مرحله تجاری سازی برسد كه مردم توان خرید آنرا داشته باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اقدامات این وزارتخانه برای كنترل قیمت ها بعد از افزایش قیمت بنزین تصریح كرد: پیشبینی ما این بود كه افزایش نرخ بنزین اثر واقعی و همینطور روانی داشته باشد و عده ای هم دنبال سوءاستفاده باشند. البته اثر واقعی در اغلب كالاها یا وجود ندارد یا آنقدر ناچیز است كه می توان آنرا نادیده گرفت اما در حوزه خدمات اثر واقعی وجود داشته است كه ما هم نظارت داشته ایم و تا جایی كه توانسته ایم مانع افزایش قیمت ها شده ایم.
وی افزود: در همین مدت پرونده هایی كه به تعزیرات فرستاده ایم رشد چند صد درصدی داشته است. كنترل و نظارت ما تداوم دارد.1398/09/20
17:32:38
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: برق , تجاری , تولید , خدمات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است