نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح كرد:

بخشنامه جدید ارزی بانك مركزی با مصوبات شورای گفت و گو همخوان نیست

بخشنامه جدید ارزی بانك مركزی با مصوبات شورای گفت و گو همخوان نیست به گزارش نت واش نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می گوید: هر چند در یكی از جلسات اخیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی درباره بازگشت ارز حاصل از صادرات مصوباتی نهایی شد، اما بخشنامه جدید بانك مركزی مطابقتی با این مصوبات ندارد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، حسین سلاح ورزی در حاشیه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: طبق بخشنامه های موجود صادركنندگان موظف می باشند ارز حاصل از صادرات خودرا به كشور بازگرداندند و بر طبق تصمیم گذشته، زمان بازگشت این ارز تا ۴ ماه در نظر گرفته شده است. درخواست ها این بود كه با بازگشت این ارز باقیمانده مالیات بر ارزش افزوده به آنها بازگردانده شود كه بانك مركزی در بخشنامه خود هیچ اشاره ای به این مساله نمی كند.
بگفته وی، هم اكنون در بخشنامه صرفا تمدید زمان بازگشت ارز تا اختتام دی ماه قید شده و صادركنندگانی كه در این مدت ارزشان را بازگرداندند تنبیه نخواهند شد.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام نمود: این بخشنامه در حالی اجرایی شده كه در جلسه ۸۹ شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی دو مصوبه دراین زمینه نهایی شده بود كه از جانب وزارت اقتصاد نیز تاییداتی را دریافت كرد اما در بخشنامه بانك مركزی دراین زمینه صحبتی مطرح نشده است.
سلاح ورزی اشاره كرد: سوژه ستاندن مفاصاحساب ضمانت نامه ها و اعتبارات اسنادی نیز یكی دیگر از مسائلی بود كه بخش خصوصی آنرا پیگیری می كرد، اما ابلاغیه جدید بانك مركزی فقط تمدید این ضمانت نامه ها را مدنظر قرار داده و برای صدور گواهی نامه های لازم در این عرصه هیچ صحبتی نمی كند.
منبع:

1398/09/19
22:27:52
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: بازرگانی , دولت , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است