آقاپور:

مسئولان اجرایی برای كاهش آثار افزایش قیمت بنزین بر دیگر كالاها تدبیر كنند

مسئولان اجرایی برای كاهش آثار افزایش قیمت بنزین بر دیگر كالاها تدبیر كنند به گزارش نت واش یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه اصلاح قیمت بنزین باعث افزایش قیمت كالاها و خدمات دیگر می شود، از مسئولان اجرایی خواست برای كاهش آثار این افزایش قیمت تدبیری كنند.


معصومه آقاپور در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: همه كالاها و خدمات در كشور مشمول هزینه حمل و نقل می شود و همه این حمل و نقل هم با كامیون انجام نمی شود؛ بلكه خیلی از كالاها با وانت جابه جا می شوند، ازاین رو وقتی هزینه حمل و نقل افزایش می یابد، خواه ناخواه افزایش قیمت در سایر كالاها و خدمات هم رخ خواهد داد.
وی ادامه داد: طبق آمار رسمی افزایش قیمت بنزین باعث افزایش ۴ درصدی قیمت سایر كالاها می شود ولی به صورت غیر رسمی افزایش قیمت بنزین باعث افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی كالاها و خدمات دیگر می شود. البته این میزان افزایش قیمت در ارتباط با شبكه حمل و نقل عمومی بین ۳۵ تا ۴۰ درصد خواهد بود.
نماینده مردم شبستر در مجلس با بیان این كه «دولت نقش حداقلی در كنترل افزایش قیمت كالاها و خدمات ناشی از افزایش قیمت بنزین دارد»، اظهار داشت: این افزایش قیمت مثل گلوله ای است كه از تفنگ شلیك شده و قابل برگشت نیست و متاسفانه ما ساماندهی مشخصی در این حوزه هم نداریم.
آقاپور دونرخی بودن بنزین را باعث فساد دانست و افزود: تاكید ما این بود كه حتما بنزین به صورت تك نرخی و با نرخ متعادل و متعارف عرضه گردد، ما چندین بار از آغاز انقلاب دو نرخی بودن بنزین را تجربه كردیم، چرا باید این تجربه تلخ را تكرار كنیم؟ درخواست من از مسئولین اجرایی و سه قوه این است كه برای این مورد و همینطور كاهش آثار افزایش قیمت بنزین بر سایر كالاها و خدمات تدبیری كنند.1398/09/14
13:24:28
5.0 / 5
4642
تگهای خبر: خدمات , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است