دلار به كف رسید!

دلار به كف رسید! به گزارش نت واش افزایش مناقشات تجاری بین چین و آمریكا سبب كاهش ارزش دلار در مقابل خیلی از ارزها شد.


به گزارش نت واش به نقل از رویترز، معاملات روز چهارشنبه بازارهای ارز، فضای معاملات بار دیگر كاملا تحت تأثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری آمریكا و چین قرار گرفت. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا در جمع خبرنگاران در شهر لندن اظهار داشت كه عجله ای برای امضای توافق تجاری با چین ندارد و احتمال می رود امضای فاز نخست توافق تجاری به بعد از انتخابات ریاست جمهوری كشیده شود.
ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریكا هم تهدید كرده است كه در صورت حاصل نشدن پیشرفت در جریان مذاكرات تجاری، آمریكا تعرفه های بیشتری روی واردات خود از چین اعمال خواهد نمود.
چین و آمریكا درگیر یك جنگ تجاری طولانی مدت بوده اند كه حالا وارد هفدهمین ماه خود شده است و از آن بعنوان یكی از اصلی ترین علل كاهش رشد اقتصادی جهان نام برده می شود تا جایی كه بانك جهانی، زیان این جنگ برای اقتصاد جهانی طی دو سال آینده را حدود ۷۰۰ میلیارد دلار برآورد كرده است. دو طرف طیف گسترده ای از محصولات وارداتی یكدیگر را مشمول تعرفه های اضافی كرده اند.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، با قرار گرفتن در كمترین سطح یك ماه اخیر و در سطح ۹۷.۷۳۷ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانك سوئیس معادل ۱.۰۱۲۷ دلار اعلام گردید.
در حوزه برگزیت هم بوریس جانوسن، رهبر حزب محافظه كار كه كماكان از رقیب اصلی خود یعنی حزب كارگر در نظرسنجی ها پیش است وعده داده كه در صورت پیروزی، انگلیس را سی و یكم ژانویه از اتحادیه اروپا خارج خواهد نمود. از جانب دیگر اما جرمی كوربین، رهبر حزب كارگر وعده داده است در صورت پیروزی در انتخابات، رفراندوم برگزیت را برای دومین بار برگزار خواهد نمود اما افزوده كه در جریان این همه پرسی موضعی بی طرف اتخاذ خواهد نمود.
در آخرین دور از معاملات، پوند با ۰.۱۷ درصد افزایش قیمت نسبت به روز قبل خود و به ازای ۱.۲۹۹۱ دلار مبادله شد. هر یورو هم با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۱.۱۰۷۵ دلار افزایش پیدا كرد. هم چنین هر دلار آمریكا به ۱.۳۲۹۰ دلار كانادا كاهش پیدا كرد. در مقابل همتای سنگاپوری، هر دلار به ازای ۱.۳۶۴۴ دلار سنگاپور مبادله شد.
علاوه بر اتخاذ موضع تند تر بر ضد چین، رئیس جمهور آمریكا دیگر كشورها را هم بی نصیب نگذاشته تا جایی كه تهدید كرده است در اعتراض به لایحه مالیات بر شركت های دیجیتالی فرانسه، تعرفه وارداتی روی بعضی از محصولت فرانسوی تا صد در صد افزایش پیدا كند. ترامپ هم چنین برزیل و آرژانتین را به افزایش تعرفه ها در صورت امضا نكردن توافق جدید مطابق میل این كشور تهدید كرده است. تهدیدات آمریكا به سرعت با واكنش منفی مقامات فرانسه، برزیل و آرژانتین روبرو شده است.
در معاملات بازارهای ارزی جهانی، همینطور هر دلار به ۱۰۸.۵۷۷۱ ین رسید. در مقابل همتای استرالیایی، هر دلار آمریكا به ازای ۱.۴۶۵۳ دلار مبادله شد. هم چنین نرخ برابری دلار معادل ۷.۰۷۹۲ یوان چین اعلام گردید.1398/09/13
23:45:47
5.0 / 5
4772
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است