وزیر صمت:

نمی گذاریم به بهانه اصلاح نرخ بنزین، قیمت ها را بالا برند

نمی گذاریم به بهانه اصلاح نرخ بنزین، قیمت ها را بالا برند نت واش: وزیر صنعت معدن و تجارت می گوید نباید به بهانه اصلاح قیمت بنزین كسی به مردم ظلم كند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در حاشیه همایش "نقش فعالان اقتصادی در تحقق گام دوم انقلاب"، اظهار نمود: افزایش قیمت بنزین می تواند در بعضی حوزه تاثیر قیمتی بگذارد اما این تاثیر بسیار محدود بوده و نباید به شكل غیرواقعی رخ بدهد. ما تلاش جدی خود برای مقابله با تورم انتظاری را آغاز كردیم و همین روال ادامه خواهد یافت.
وی اشاره كرد: در بخش هایی همچون حمل و نقل با تاكسی كه افزایش قیمت بنزین می تواند بر آن تاثیر بگذارد، ما نظرات كارشناسی را می پذیریم اما در حوزه تورم انتظاری یا كسانی كه قصد سوءاستفاده دارند، نظارت جدی ما ادامه خواهد داشت و اجازه نمی دهیم كسی به این بهانه به مردم ظلم كند و قیمت ها را بدون منطق و دلیل افزایش دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این كه نظارت بر بازار همواره وجود داشته اما بعد از تصمیم درباره قیمت بنزین تشدید شده است، اظهار نمود: در طول هفته های گذشته سرعت ما در بررسی شكایات بالا رفته و تلاشمان این است كه شكایات و موارد نظارتی در این عرصه، خارج از نوبت رسیدگی شود. ما بازرسانان زیادی داشتیم اما به منظور تشدید نظارت بنا شد از كمك بسیج اصناف نیز استفاده گردد.

جدیدترین وضعیت قیمت ها در بازار
رحمانی درباره وضعیت قیمتی ۱۰۰ كالای پرمصرف بازار توضیح داد: رصد ما نشان میدهد كه حدود ۵۰ درصد از این كالاها در دو هفته گذشته افزایش قیمتی نداشته اند و حتی برخی از آنها كاهش قیمت را نیز تجربه كرده اند. ۲۳ قلم افزایش قیمتی كمتر از یك درصد داشته اند و برخی از كالاها نیز بین یك تا ۵ درصد افزایش قیمت یافته اند.
وی افزود: در این بین یك یا دو كالا بودند كه افزایش قیمت نامتعارفی داشتند كه یكی از آنها گوجه فرنگی بود. البته در مورد این كالا باید توجه داشت كه تنها علت گران شدنش تغییر قیمت بنزین نبوده است اما ما شرایط بازار را رصد كرده و اجازه افزایش غیر منطقی و نامتعارف قیمت ها را نخواهیم داد.

با كسانی كه بازار خودرو را به هم بریزند برخورد می شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت بازار خودرو و افزایش قیمت برخی خودرو ها بعد از اصلاح قیمت بنزین نیز اظهار داشت: ما در كارخانه ها افزایش قیمت نداشته ایم و آنچه در بازار رخ داده نیز حاصل جو روانی و برخی سودجویی ها بوده است. برای مثال تعزیرات و دادستانی موردی را اعلام نموده اند كه فردی بدون داشتن خودرو در طول ۲۰ روز، ۵۰۰۰ ماشین را برای فروش آگهی كرده تا قیمت ها را بالا ببرد كه اساسا با این فرد و سایر افرادی كه قصد دارند بازار خودرو را به هم بریزند، برخورد قانونی صورت می گیرد.
رحمانی اشاره كرد: ما تلاش نموده ایم در حوزه خودرو تولید را افزایش داده و مشكل نقدینگی خودروسازان و قطعه سازان را پیگیری نماییم. خودروسازان داخلی نیز در سال آینده اعلام نموده اند كه تولید پراید و پژو ۴۰۵ بنزینی را متوقف می كنند و بجای آنها گزینه های دیگری را برای فروش به مردم عرضه خواهند كرد.
منبع:

1398/09/05
20:42:31
5.0 / 5
3968
تگهای خبر: بازار , تاكسی , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است