آخرین اخبار از خودروهای دپو شده در گمرك

توقیف 2000 خودرو به علت داشتن پرونده قضایی

توقیف 2000 خودرو به علت داشتن پرونده قضایی به گزارش نت واش سرانجام وضعیت خودرو های دپو شده ای كه گفته می شد تعدادی پرونده قضایی دارند، مشخص شد. حالا بیشتر از ۴۰۰۰ دستگاه خودرو در گمرك وجود دارد كه ۲۰۰۰ دستگاه به علت پرونده قضایی توقیف هستند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، از دو سال پیش گفته شده بود كه حدود ۱۳ هزار خودرو وارداتی توقیف و مجوز ترخیص ندارند تا اینكه نیمه دوم سال گذشته هیات دولت طی مصوبه ای شرایطی ایجاد كرد كه صاحبان خودرو ها می توانستند در صورت مشمولیت و با انجام تشریفات لازم برای ترخیص خودرو های خود اقدام نمایند.
در مهلت چهار ماهه و پس از آن دو ماهه ای كه از جانب دولت تعیین شده بود، آمار گمرك نشان داد كه بیشتر از ۷۰۰۰ خودرو ترخیص شد اما نزدیك به ۵۰۰۰ دستگاه دیگر باقی ماند. از این تعداد ۱۰۴۸ دستگاه پروانه گمركی هم دریافت كرده بودند ولی با اتمام مهلت ترخیص، امكان خروج پیدا نكردند. مابقی خودرو ها هم وضعیت نامشخصی داشتند.
تغییر سیاست ارزی دولت در ابتدای سال قبل و ممنوعیت ثبت سفارش همچون دلایلی بود كه باعث شد مجوز ترخیص خودرو های توقیف شده تا تعیین راهكار صادر نشود؛ ولی در این بین گفته شد كه تعداد از آنها تخلفاتی دارند كه پرونده های قضایی برایشان تشكیل شده و امكان خروج نخواهند داشت.
با این وجود آمار مشخصی از وضعیت خودرو های پرونده دار وجود نداشت تا اینكه به تازگی گمرك ایران گزارشی منتشر نمود كه جزئیات تازه ای از وضعیت خودرو های دپو شده در گمرك ها، بنادر و مناطق آزاد و ویژه در آن اعلام شده است و برخی ابهامات را پاسخ داد.
بر این اساس، مشخص شد مجموع خودرو های سواری دپو شده حدود ۱۲ هزار و ۲۶۱ دستگاه بوده كه ۷۱۵۳ دستگاه در زمان تعیین شده در مصوبه هیات دولت ترخیص شده و ۵۱۰۸ دستگاه ترخیص نشده اند. از این ۵۱۰۸ مورد مجوز ترخیص ۱۰۴۸ دستگاه از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) صادر گردیده است ولی مابقی فعلا در دستور كار قرار ندارند. از حدود ۴۰۰۰ خودروی باقی مانده كه انتظار ترخیص آنها وجود دارد هم بیشتر از ۲۰۰۰ دستگاه پرونده قضایی دارند كه البته دلیل آن به وضوح اعلام نشده است. این در شرایطی است كه تمام خودروهایی كه پرونده قضایی دارند دارای حجم موتور زیر ۲۵۰۰ سی سی هستند و از این لحاظ مشكل ترخیص ندارند.
با این وجود طبق گفته ارونقی - معاون فنی و امور گمركی گمرك ایران - هرگونه اقدام در این مورد منوط به صدور دستور و رای مراجع ذی صلاح است.1398/08/25
01:42:10
5.0 / 5
4359
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , دولت , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است