سخنگوی انجمن صنعت تایر عنوان كرد

اجرای طرح های جبران كمبود تایر سنگین، نیازمند منابع مالی

اجرای طرح های جبران كمبود تایر سنگین، نیازمند منابع مالی به گزارش نت واش سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر از در حال اجرا بودن دو طرح تولیدی برای حل مشكلات واردات تایر خودرو های سنگین اطلاع داد و اظهار داشت: هر دو طرح در نیمه راه هستند و احتیاج به كمك های مالی و تسهیلات دارند كه اگر هر دو همزمان به بهره برداری برسند، نیاز تایر سنگین كشور تامین می شود.


مصطفی تنها در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: چندی است كه گمرك آمار دقیقی از واردات تایر نمی دهد اما اوضاع تایرهای وارداتی در بازار نشان داده است كه مشكلات در این عرصه كم نیستند. برای جبران كمبود تولید تایر سنگین دو طرح تولیدی در حال اجرا می باشد كه اجرای این طرح ها یكی در استان اردبیل و دیگری در بیرجند شروع شده است، اما الان هر دو طرح نیمه كاره هستند كه علاوه بر ریال به ارز هم نیاز دارند.
سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر افزود: برای یكی از طرح ها ماشین آلات مورد نیاز خریداری و بخشی از مبلغ هم پیش پرداخت شده است اما به علت تغییرات چند برابری نرخ ارز در سال های گذشته، نمی توانند الباقی را پرداخت و تسویه كنند، ازاین رو با سازندگان ماشین آلات هم گرفتار مشكل و درگیری حقوقی شده اند.
وی ادامه داد: در طرح دوم هم بخش قابل توجهی از ماشین آلات خریداری و نصب شده است. باقی هم در حال نصب و راه اندازی است اما باز هم كمبودهایی وجود دارد كه احتیاج به كمك و تسهیلات دارد. برآورد می شود طرح اجرایی در اردبیل تا آخر امسال راه اندازی شود و دیگری هم اگر ارز مورد نیاز آن تأمین شود، تا اواسط سال آینده به بهره برداری برسد.
تنها تصریح كرد: با راه اندازی این دو كارخانه می توانیم بیشتر از ۷۰ الی ۸۰ درصد نیاز كشور به تایر سنگین را تامین نماییم. اگر هر دو طرح با هم به بهره برداری برسند نیاز كشور در زمینه تایر سنگین در داخل تامین می شود.
منبع:

1398/08/09
19:13:03
5.0 / 5
4366
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است