خودرو های جایگزین پراید اعلام گردید

خودرو های جایگزین پراید اعلام گردید نت واش: مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا خودرو های جایگزین پراید را اعلام نمود.


به گزارش نت واش به نقل از گروه خودروسازی سایپا، سید جواد سلیمانی اظهار نمود: متاسفانه به علت تحریم های بین المللی، تولید خودروسازان كم شد و این كاهش تولید به همراه ایجاد تقاضای كاذب ناشی از كاهش ارزش پول ملی، بازار خودرو را با نابسامانی مواجه كرد. بدین جهت و برای پیشگیری از التهاب بیشتر، برنامه كاهش و توقف تولید پراید رسانه ای نشد، اما پروسه اجرایی آنرا با جدیت دنبال كردیم.
وی ادامه داد: تولید فعلی پراید تا اتمام تعهدات در تاریخ های اعلام شده و تحویل خودرو های ثبت نامی انجام خواهد شد؛ بدین سبب هموطنانی كه در طرح های پیش فروش و فروش فوری این محصول ثبت نام كرده اطمینان داشته باشند كه هیچ مشكلی در تحویل خودرو های آنان پیش نخواهد آمد و تمامی محصولات فروخته شده، تحویل آنها خواهد شد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: برنامه توقف عرضه پراید به بازار داخلی را در ماه های گذشته و در جلسات مختلف غیرعلنی با مدیران ارشد كشور و اعضای محترم كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام كردیم كه این عزیزان نیز در گفتگو با رسانه ها به آن اشاره داشته اند، همین سوژه نشان داده است كه سایپا برای توقف تولید این محصول برنامه داشته است.
وی اظهار داشت: مهمترین نكته در اجرای برنامه كاهش و توقف تولید خودرو پراید، سوژه جایگزینی محصولات در خطوط تولید و البته بازار است كه این بخش از برنامه نیز بطور كامل در حال اجراست و محصولات تیبا، كوییك و ساینا جایگزین محصولات خانواده پراید شده و می شوند و برای پراید هیچ جایگزین دیگری وجود ندارد، اما توسعه محصولات بر روی پلتفرم های جدید و اختصاصی سایپا صورت خواهد گرفت كه بزودی جزئیات آنرا اعلام می نماییم.
سلیمانی در ادامه زمان توقف تولید مدلهای سواری خانواده پراید در بازار داخلی را اعلام نمود و اظهار داشت: همان گونه كه وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت هم اعلام نمودند تولید پراید مدل۱۳۲ تا اختتام دی ماه ۹۸، پراید مدل۱۱۱ تا اختتام اردیبهشت ۹۹ و پراید مدل۱۳۱ تا اختتام تیرماه ۹۹ به انتها خواهد رسید.
بگفته وی، یكی از فاكتورهای تعیین این زمان بندی، تعداد خودرو های معوق و میزان تقاضای موجود در بازار برای هر یك از مدلهای پراید است.
او اظهار نمود: محصولات خانواده پراید به علت مصرف پایین سوخت، قیمت رقابتی و هزینه پایین نگهداری، استهلاك پایین و خدمات بعد از فروش ارزان در مقایسه با محصولات سایر خودروسازان، در بعضی بازارهای صادراتی گروه خودروسازی سایپا متقاضی دارد كه بنابراین تولید محدود این خودرو برای صادرات ادامه خواهد داشت و با قیمت بسیار بالاتر از قیمت فروش این خودرو ها در ایران به فروش می رسد.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به اینكه محصول پراید بطور متوسط با قیمت حدود ۷ هزار دلار در بازارهای صادراتی عرضه می شود، اضافه كرد: برنامه ریزی شده است كه تجهیزات و خطوط فعلی تولید محصولات سواری پراید، بعد از توقف تولید در ایران به كشورهای مقصد صادراتی منتقل شود.
منبع:

1398/08/03
22:47:42
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: بازار , تولید , ثبت نام , خدمات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است