تحلیلگران بازار جهانی

منتظر نوسان قیمت طلا باشید

منتظر نوسان قیمت طلا باشید نت واش: نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد با بازگشت نوسان به بازار طلا، شمار زیادی از مفسرین وال استریت كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند در صورتیكه سرمایه گذاران همچنان حاضر نیستند از خوش بینی نسبت به بالا رفتن قیمت طلا دست بردارند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، خیلی از مفسرین تصحیح قیمت طلا را فرصت جدیدی برای خرید می دانند برای اینكه ابهامات جهانی به این زودی برطرف نخواهند شد.

شون لاسك، مدیر شركت "والش تریدینگ" در این زمینه اظهار داشت: باید صبور بود برای اینكه احتمال افزایش یا كاهش قیمت طلا وجود دارد. اگر مذاكرات تجاری آمریكا و چین پیشرفت كند، در این صورت بازارهای سهام صعود خواهند كرد و این مسئله روی قیمت طلا تاثیر منفی می گذارد اما اگر این مذاكرات بی نتیجه باشد، طلا بالاتر خواهد رفت.

در نظرسنجی كیتكونیوز از مفسرین وال استریت، ۱۷ نفر شركت كردند كه از میان آنها پنج نفر یا ۲۹ درصد افزایش قیمت و هشت نفر یا ۴۷ درصد كاهش قیمت را پیش بینی كردند. همین طور چهار نفر یا ۲۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی كیتكونیوز از سرمایه گذاران ۹۵۴ نفر شركت كردند كه از میان آنها ۵۶۶ نفر یا ۵۹ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۲۱ نفر یا ۲۳ درصد كاهش قیمت طلا را پیش بینی كردند و ۱۶۷ نفر یا ۱۸ درصد هم نظری نداشتند.

برای هفته گذشته بیشتر مفسرین وال استریت و سرمایه گذاران نسبت به روند افزایشی قیمت طلا خوش بین بودند. هر اونس طلا روز جمعه در بازار معاملات آتی آمریكا ۱۲ دلار و ۲۰ سنت معادل ۰.۸ درصد كاهش پیدا كرد و در ۱۴۸۸ دلار و ۷۰ سنت بسته شد و برای كل هفته حدود ۱.۶ درصد كاهش ثبت نمود.

درصد درستی پیش بینی مفسرین وال استریت از شروع سال میلادی جاری تابحال ۵۲ درصد و درستی پیش بینی سرمایه گذاران ۵۰ درصد بوده است.

طلا با بهبود ریسك پذیری در بازار به سبب خوش بینی نسبت به توافق تجاری میان آمریكا و چین و احتمال توافق میان انگلیس و اروپا قبل از مهلت ۳۱ اكتبر برای خروج لندن از عضویت این بلوك، به پایین مرز ۱۵۰۰ دلار سقوط كرده است. اما این روند تنها شامل طلا نبوده و بهبود جو بازار سبب افت سایر داراییهای امن همچون دلار آمریكا شده است.

كالین سیژینسكی، استراتژیست ارشد بازار در شركت مدیریت سرمایه SIA اظهار نمود كه روند فروش در بازار به معنای آن است كه طلا امكان دارد در ابتدای ماه میلادی جاری تا ركورد پایین ۱۴۶۵ دلار عقب نشینی كند و تنها انتشار اخبار منفی است كه روند نزولی طلا را معكوس خواهدنمود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز نیز به كیتكونیوز اظهار داشت: انتظار دارد قیمت طلا در كوتاه مدت پایین رود. با این وجود انتظار ندارد روند افزایشی طلا به این زودی متوقف شود.

برخی از مفسرین انتظار دارد به سبب ادامه ابهامات در بازار، طلا همچنان به درخشش ادامه خواهد داد.

آدریان دی، مدیرعامل شركت مدیریت دارایی آدریان دی گف: قیمت بالاتر طلا در كوتاه مدت را پیش بینی می كند برای اینكه خیلی از كسانی كه در حاشیه بازار قرار دارد عقب نشینی اخیر این فلز را فرصتی برای خرید می بینند.
1398/07/20
15:07:21
5.0 / 5
4267
تگهای خبر: بازار , تجاری , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است