فهرست سیاه شركت های چینی بزرگ تر شد

فهرست سیاه شركت های چینی بزرگ تر شد به گزارش نت واش دولت آمریكا در تازه ترین اقدام، چندین شركت چینی را به فهرست سیاه تجاری خود اضافه كرد و تنشها در آستانه مذاكرات مقامات عالی رتبه دو كشور در واشنگتن را تشدید كرد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، این تصمیم كه با واكنش شدید چین روبرو شد، هشت شركت چینی همچون شركت نظارت ویدیویی "هیك ویژن" و همینطور فناوری تشخیص چهره "سنس تایم گروپ" و "مگوی تكنولوژی" را هدف گرفت.

این شركت ها دیگر حق خرید قطعات از شركت های آمریكایی بدون اجازه دولت آمریكا را ندارند و در نتیجه امكان دارد بعضی از فعالیت های آنها مختل شود. واشنگتن در ادامه تلاش ها برای محدود كردن نفوذ شركت هایی مانند "هواوی تكنولوژیز" این تصمیم را گرفته است.

مقامات آمریكایی اعلام نموده اند كه این مبادرت به ازسرگیری مذاكرات تجاری با چین ارتباطی ندارد با این وجود تصمیم مذكور نشان داده است با وجود تلاش دو كشور برای آخر دادن به جنگ تجاری ۱۵ ماهه، موضع خصمانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا به قوت خود باقی مانده است.

شركت "هیك ویژن" با ارزش بازار حدود ۴۲ میلیارد دلار، خویش را بزرگترین سازنده تجهیزات كنترل ویدیویی در جهان می داند.

سنس تایم كه اعلام نموده بیشتر از ۷.۵ میلیارد دلار ارزش دارد و شركت مگ وی كه مورد حمایت غول تجارت الكترونیكی علی بابا قرار دارد، حدود چهار میلیارد دلار ارزش دارد و آماده عرضه اولیه عمومی سهام خود برای كسب ۵۰۰ میلیون دلار می شود.

شركت های دیگر در این لیست، شركت تشخیص صدای آی فلای تك، شركت تجهیزات مراقبتی "ژیجیانگ داهوآ"، شركت ریكاوری داده "شیامن می یا پیكو اینفورمیشن"، شركت تشخیص چهره "ییتو تكنولوژی" و شركت علم و فناوری "ییشین" است.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود این تصمیم به شركت های آمریكایی كه دیگر قادر به فروش محصولات به مشتریان چینی خود نخواهند بود هم لطمه بزند. قرار گرفتن شركت هواوی در فهرست سیاه به خیلی از شركت های تامین كننده آمریكایی كه برای عمده درآمدشان به این شركت سازنده بزرگ تجهیزات مخابراتی وابسته بودند، صدمه زده و فروش محصولات جدید را برای هواوی دشوار كرده است.

منبع:

1398/07/17
14:34:10
5.0 / 5
4706
تگهای خبر: بازار , تجاری , تكنولوژی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است