شستشوی حرفه ای اتومبیل بدون نیاز به كارواش

شستشوی حرفه ای اتومبیل بدون نیاز به كارواش نت واش: در این مطلب شما را با روش هایی ساده و ارزان و غیرمنتظره جهت تمیز كردن و شست و شوی اتومبیل آشنا می كنیم تا خودروی شما برای مدت طولانی تری تمیز بماند.


1. نرم كننده مو برای برق انداختن ماشین
 
ماشین خود را با نرم كننده مویی كه لانولین دارد بشویید. این ماده باعث درخشش زیاد بدنه خودرو می شود و جالب اینجاست كه باران را دفع می كند و آب باران روی آن لكه ایجاد نمی كند.  
 
2. پاك كردن شیشه جلوی ماشین با نوشابه
 
وقتی باران شدید می بارد، شیشه جلوی ماشین به یك دردسر واقعی تبدیل می شود. برای شستن و تمیز كردن لكه های این شیشه می توانید از نوشابه مشكی كمك بگیرید. برای اینكه رنگ كاپوت از بین نرود یك حوله روی مرز بین كاپوت و شیشه قرار دهید تا نوشابه پایین نرود. حباب های نوشابه باعث از بین رفتن میكروب ها می شود. پس از این كار نیز به طور كامل نوشابه چسبناك را از روی شیشه پاك كنید در غیر این صورت گرد و غبار و آلودگی ها بسیار سریع تر از پیش روی شیشه جا خوش می كنند.  
 
3. شست‌وشوی چراغ های ماشین
 
با مایع تمیزكننده شیشه و جوراب پلاستیكی چراغ های جلوی خودرو را تمیز و امنیت خود را تضمین كنید. 
 
4. پاك كردن شیشه در یك مرحله
 
با حوله خشك كن كودكان كه نرم و لطیف است شیشه های اتومبیل را به راحتی تمیز كنید. 
 
5. تمیز كردن برف پاك‌كن‌ها
 
اگر لبه های برف‌ پاك‌كن شیشه اتومبیل كثیف شود به جای تمیز كردن شیشه باعث آلودگی بیشتر آن می شوند. برای تمیز كردن آنها ¼ پیمانه آمونیاك خانگی را در یك چهارم پیمانه آب سرد حل كنید. خیلی آرام لبه های برف پاك كن را بلند كنید و هر دو طرف آن را با دستمال حوله ای یا پارچه نرم به این محلول آغشته كنید. سپس آنها را با یك پارچه خشك و تمیز پاك كنید و دوباره سرجایشان قرار دهید. 
6. برق انداختن شیشه های جلو
 
¼ پیمانه آمونیاك خانگی را در یك چهارم پیمانه آب سرد حل كنید، آن را داخل بطری پلاستیكی كه درب محكمی دارد بریزید. آن را برای پاك كردن شیشه ها و پنجره های اتومبیل در ماشین نگه دارید. هر زمان كه شیشه ها آلوده شدند، محلول را روی اسفنج بریزید و پنجره را پاك كنید سپس با دستمال خشك و نرم آن را خشك كنید. 
 
7. جوش شیرین پاك كننده خودرو
 
¼ پیمانه جوش شیرین را درون یك گالن بریزید، سپس ¼ پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه كنید و گالن را لب به لب پر آب كنید. در گالن را ببندید و حسابی به هم بزنید و آن را برای استفاده های بعدی نگه دارید. هنگام شست‌وشوی خودرو گالن را به خوبی هم بزنید و یك پیمانه از آن را با دو گالن آب گرم تركیب كنید. و سپس از آن برای تمیز كردن بدنه خودرو استفاده كنید. 
 
8. پاك كردن گِل ماشین
 
در مكان هایی كه گل و لای زیادی وجود دارد شیشه و بدنه ماشین چرب و كثیف می شود. برای برطرف كردن این آلودگی ها از كرم ¬پتاسیم‌ بی‌تارترات‌ برای شیشه جلوی اتومبیل استفاده كنید. سپس شیشه را با آب‌صابون رقیق بشویید و سپس به خوبی آبكشی و خشك كنید. 
 
9. بدون آبكشی و واكس
 
یك پیمانه نفت سفید را داخل سطلی با گنجایش 3 گالن آب بریزید و با اسفنج این محلول را روی بدنه ماشین بكشید. با این محلول نیازی نیست پیش از شست‌وشو اتومبیل را خیس كنید یا حتی پس از آن نیز به آبكشی یا واكس زدن ماشین نیازی نیست. پس از این كار هر باری كه باران ببارد، دانه های باران از روی سطح بدنه لیز می خورند و باعث كثیفی آن نمی شوند. 
 
10. مراقب گرما باشید
 
اتومبیل خود را زمانی كه داغ است – یعنی درست پس از راندن اتومبیل كه هنوز خنك نشده است یا هنگامی كه مستقیم زیر نور آفتاب قرار دارد و بدنه آن حسابی گرم است – نشویید زیرا رد اسفنج روی آن می ماند و آلودگی روی آن رسوب می كند. 
 
11. اجازه ندهید خودش خشك شود
 
اگر اجازه دهید اتومبیل خودش در معرض هوا خشك شود، لكه های آب روی بدنه آن باقی می مانند و همه زحمت هایتان هدر می رود. با استفاده از حوله یا دستمال نرم و خشك آب اضافه حاصل از شست‌وشو را پاك كنید.
1396/04/12
19:37:41
5.0 / 5
5724
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است